Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O sa cad ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:54 am

Imi duc o mana spre barba gandindu-ma la ceea ce spusese. Nu puteam cu una cu doua sa imi fac o sora sau un frate. Dau din mana in semn de 'las-o balta'.
-Ma descurc si fara! zambesc. Apropo,nu am uitat de provocare ^^
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:19 am

-Mda nici eu, spun razand. Of de ce nu mi-ai zis sa cant la chitara, sa desenez sau alte chestii? Ai vrut neaparat sa dansez pe masa, spun ganditoare zambind.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:05 pm

-Nu stiu...
Dau scurt din umeri,stand putin pe ganduri.
-Asta mi-a venit prima data in minte atunci cand am vazut masa. Provocarea e provocare si trebuie sa o respecti atata timp cat tu ai pierdut cursa! ii reamintesc,pastrandu-mi o expresie serioasa a fetei.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:20 pm

-Da asa este, spun zambind privindu-l. Deci cand pot sa imi respect provocarea? intreb deoarece iesiem din cabana si camera mea era pe acolo.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:22 pm

-Cand vrei ! dau din umeri,aplecandu-ma cu o mana in jos.
O infig in zapada si umplu pumnul cu aceasta,incepand sa modelez un bulgar. Se facu destul de repede deoarece zapada era perfecta pentru facutul bulgarilor.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:26 pm

Ma asteptam ca acel bulgare sa imi aterizeze mie in cap deoarece nu aveam caciula sau ceva in genul sau mai stiu eu ce. Nu stiu de ce dar de fiecare data ma asteptam sa fiu imbulgarita.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:38 pm

Incep sa jonglez cu acel bulgar,aruncandu-l in aer,fiind cu ochii pe el de fiecare data ca sa nu cada. In acest timp o puteam privi si pe tipa,ranjind slab.
-Ce zici de un frecus? chicotesc.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:40 pm

-Mereu sunt imbulgarita, spun zambind. Alexander se ocupa de asta in fiecare an, spun zambind deci nu ma deranjeaza, spun facand o fata nevinovata.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:43 pm

Am continuat sa jonglez,oprindu-ma brusc.
-Ce zici daca anul asta sunt si eu imbulgarit? Nu ar fi mai amuzant asa?
Ii intind mana impreuna cu bulgarul oferindu`i`l ei.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:46 pm

-Lasa ca imi trece, spun zambind primind un bulgare in cap.
A: -Surioara am omis anul asta, spun acesta malef.
-Lasa-ma macar azi, poti sa ma extermini maine Alex, spun nici macar intorcandu-ma la el.
A: -Hai mai surioara ...
-Nuuuu, spun scurt stiind ca a plecat.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:52 pm

Privind situatia dintre cei doi,imi vine brusc o idee.
-Auzi,asta te chinuie asa in fiecare an? ma incrunt,infigand iar mana in zapada facand alti doi bulgari. Daca te razbuni pe el cu ajutorul meu?
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:53 pm

-Tu chiar vrei sa te certi cu el? il intreb suspicioasa, mersi de ajutor oricum, spun pupandu-l pe obraz. Hai sa ne plimbam, spun dandu-mi zapada din par.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:01 pm

Nu ca as fi vrut sa ma cert,insa ar fi trebuit sa se razbune,daca nu o facea Alex ar fi continuat in fiecare an.
-Cum spui tu ! mormai,atingand scurt obrazul acolo unde ajunsesera buzele ei. Arunc bulgarii in spate,lasandu-i sa se pierda prin zapada .
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:04 pm

-Mersi de intelegere, maine am bataie cu bulgarii vrei sa vii? il intreb pe baiat dandu-i de inteles ca nu ma voi lasa invisa sin anul acesta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:14 pm

Incep sa merg ,tragand mai bine caciula peste urechi. Incepuse iar sa bata acel vant ce iti zmulgea si hainele de pe tine. Bine ca nu mai ningea,altfel am fi fost nevoiti sa ne intoarcem la cabana.
-Mai intrebi? Sigur voi veni.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:19 pm

Am zambit privindu-l pe baiat.
-Deci ramane stabilit, maine ma ajuti sa il bag pe Alex in zapada, spun zambind copilaros de dulce.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:37 pm

-Bine,insa promite-mi ca punem cainii pe el daca se ia de mine! Nu de alta,dar maine e ziua dedicata bulgarilor doar pentru el,nu vreau sa fiu si eu sacrificat.
Simteam cum ma impinge cineva din spate,acela fiind doar vantul.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:39 pm

-Stai linistit ca daca esti in preajma mea nu se atinge de tine, stie ca nu ma las influentata de atitudinea lui, spun zambind. Deci esti in siguranta, promit, ii spun zambind.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:56 pm

Dupa promisiunea ei chiar ma credeam in sgiuranta. Aveam si motive,caci datorita ei scapasem de fratisu. Am aprobat din cap in semn de multumesc,asteptand ziua de maine mai mult ca oricand.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:02 pm

-Si ce iti place sa faci? il intreb pe baiat zambind.
Eram oarecum fericita ca maine ma razbunam pe fratele meu.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:17 pm

-sa ma dau pe partia asta! ii indic partia cu degetul,gandindu-ma ce fel de intrebare era . Ce sa imi placa? Imi placeau multe lucruri. Cu toate astea am intrebat la randul meu :
-Tie?
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:21 pm

-Eh ... pai am cateva pasiuni dar neimportante, spun zambind nu conteaza prea mult, spun privind cerul.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:25 pm

Ah,nu isi alesese momentul potrivit sa vorbeasca despre lucruri neimportante ca la cat de curios si insistent eram,aveam sa aflu.
-Haide spune,sunt curios!
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:27 pm

-Chiar nu sunt interesante pasiunile mele, spun razanad auzind cum canta o chitara gandindu-ma la chitara mea din camera.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:34 pm

Deja incepeau sa ma enerveze acele genuri de replici. Dorind sa o fac sa spuna,ma aplec si fac repede un bulgar,indreptandu-l spre ea,parca eram untr-un film de actiune iar eu in loc de bulgar aveam pistol.
-Daca nu ai de gand sa spui,arunc!
Sus In jos
Continut sponsorizat





O sa cad ... - Pagina 4 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 4 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O sa cad ...
Sus 
Pagina 4 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: