Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O sa cad ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:03 pm

-Nu pe masuta asta. Sunt grea, mint eu numai ca sa mai trag de timp si nu vroiam sa rup masunta totusi, mai ales ca era din sticla.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:07 pm

O privesc din cap pana in picioare, fara sa mi se para cum spusese ea.
-Grea? In niciun caz.
Am inceput sa chicotesc,tinand in ambele maini ceasca ca sa imi incalzesc palmele.
-E o provocare! ii remintesc,incercand s anu mai trag asa mult de timp. Tine cont ca acum nu e nimeni in incapere,toti sunt afara. Poate mai tarziu nu mai ai ocazia asta.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:09 pm

-Mai tarziu in camera mea? zambesc oarecum dulce si inopcent. Nu vreau aici, chiar nu vreau sa rup masa ca sunt baba si sunt grea, spun eu serioasa.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:10 pm

-Ah,bine,dar sa nu crezi ca scapi.
Ridic un deget in aer,dand usor din el,in semn ca voi tine minte,sa stea fara grija. Am inceput sa beau din ciocolata calda,privind atent masa. Tot nu as fi crezut ca se rupe cu ea,insa totusi i-am acceptat propunerea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:16 pm

-Mesris, am spus zambind luand ceasca savurand lichidul caldut ce ma facea sa ma inrosesc de caldura lui, acum fiind numai cu o pereche de blugi, cizmele si o bluza nu foarte groasa.
Imi dadusem si paltonul si manusile jos deoarece nu aveam caciula si fular, nu ma dusese capul sa le iau.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:18 pm

I-am facut scurt cu ochiul, mutandu-mi privirea spre lichidul din ceasca. In scurt timp ceasca se goli,ramanand pe marginile ei putin zahar. Acum imi simteam intregul corp fierbinte si nici ca as mai fi iesit afara.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:24 pm

-Si cati ani ai? il intreb pe baiat varnd sa il cunosc mai bine si sa stiu pentru cine indeplinesc eu provocare.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 9:26 pm

-Saptispe! ranjesc, stiind ca paream destul de mic pentru o astfel de provocare,insa inainte de ciocolata calda chiar as fi vrut sa vad un dans la bara fara bara. Dar tu? intreb la randul meu.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 9:28 pm

-Paaaai, ti-am zis ca-s mai baba. Am aproape 20 de ani, spun zambind. Deci vezi s0ar fi rupt masa cu mine, spun zambind.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 9:25 am

-Doua zeci? murmur,marind involuntar ochii. Nici nu pari de doua zeci,chicotesc,holbandu-ma iar din cap pana in picioare la ea.
Si cand spuneam asta nu ma refeream la aspect,ci la personalitate. Auzind niste voci din spate,imi intorc repede privirea. Niste tipi isi facusera apartitia in cabana.
-Huh,bine ca nu te-ai urcat pe masa.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 10:42 am

-Mda stiam ca vin, spun oftand. I-am vazut cand urcau panta ca sa ajunga la cabana, spun oftand. Eh uneori ma straduiesc sa par mai mica, nu imi place sa am atatia ani, spun oftand.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 10:45 am

-Mie unul mi-ar place sa fiu mai mare,ii spun,mai mult strigand deoarece noile persoane ce venisera inauntru faceam cam multa galagie.
Fac o fata de copil bosumflat,deoarece nu imi placea sa tip in astfel de situatii.
-Sa va ia naiba,zic in soapta.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 10:48 am

-Stai linistit, putem sa mergem in alta parte daca vrei sa ne intelegem mai bine, spun zambind puand cana de ciocolata calda pe masa, nu mai aveam pofta de nimic.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 10:51 am

-Chiar asta voiam si eu sa zic!
Imediat dupa replica mea,ma ridic in picioare,grabit,ca si cum as fi stiut un loc mai bun unde nu era nimeni si era caldura.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:05 am

-Ai si o idee, unde? intreb dandu-i chelneritei banii pentru cele doua cani de ciocolata calda. Mi-am asezat bretonul pe unul din ochi, deoarece acum nu mai era inghetat.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:11 am

Ma apropi de cuierul unde imi lasasem geaca si celalalte haine. Ma imbrac cu ele,dandu-mi ochii peste cap.
-Tot afara...sau..nu stiu ! tip iar,aratandu-le pana la urma degetul din mijloc acelor babalaci care,dupa parerea mea vorbeau asa tare ca erau surzi.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:17 am

Unul din ei se uita urat la baiat si vroia sa vina la el.
-Daca te atingi de el Alex, o vei incurca, ii soptesc baiatului destul de serioasa si imi iau paltonul din cuier zambind sadisfacuta privindu-l cat de urat se uita la mine.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:19 am

Ma holbez la restul baietilor,apoi la acel Alex si la tipa. Poate ca nu ar fi trebuit sa fac asa,oricum,ma duc repede spre usa,zambind cu gura pana la urechi,ca si cum as tipa 'am scapat!'
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:22 am

I-am facut cu mana baiatul zambind inocent iesind din incapere. Alexander chiar vroia sa il bata pentru acel gest, ce bine ca am fost pe faza.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:24 am

Ies impreuna cu ea din cabana,revenind cu privirea asupra partiei.
-Cam dur tipul,nu? ii zic pe un ton slab,inca fiind speriat de privirea ce mi-o trasese inainte.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:28 am

-Neee, numai gura e de el, spun zambind. E un tip de treaba altfel nu mai traia, spun usor malefica. Scunze pentru fratele meu, cam necioplit stiu ... spun oftand.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:34 am

Incep sa merg asteptand sa vad ce avea sa zica,insa ultima replica a ei ma facu sa ma opresc si sa ma intorc spre ea.
-E .. fratele tau? El? ridic o spranceana,asteptand aprobarea caci sigur auzisem bine ce spusese mai inainte.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:42 am

-Din pacate, spun oftand privindu-mi varfurile cimelor. Nu a fost mereu asa, odata a fost dulce si cu viata, dar dupa moartea parintilor nostrii s-a schimbat spun oftand...
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:45 am

Era chiar trist,nu avea de ce sa il invinovateasca.
-Inteleg ,murmur. Dar totusi as vreasi eu un frate sau o sora. ii zic cu o usoara nota de zambet pe buze,ca sa disting putina atmosfera trista ce se crease.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitimeVin Dec 17, 2010 11:55 am

-Pai ... fati o saora de sange sau un frate, spun zambind. Este dragut sa ai pe cineva care sa stii ca il iubesti. Si eu imi doream un frate sau o surioara mai mic/mica dar ... nu am avut ocazia, spun zambind dulce si bland.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O sa cad ... - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O sa cad ...
Sus 
Pagina 3 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: