Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O sa cad ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:31 pm

Am continuat sa privesc in sus,auzind fel si fel de voci in jurul meu,unele mai groase,altele mai subtiri. Imi simteam fiecare particica a corpului,insa imi era foarte greu sa ma ridic.
-Da, murmur,acesta fiind raspunsul la intrebarea ei.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:36 pm

-Haide ridica-te spun eu ridicandu-l de jos. Se presupune ca eu trebuia sa cad nu tu spun oftand privindu-l ingrijorata.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:39 pm

-Nu am nimic, doar ca...
Nu am mai continuat, doar priveam in fata si atat,parca eram cuprins de o vraja,parca eram in transa. Am oftat scurt si mi-am clatinat capul.
-Sunt bine,sunt bine! i-am zis,ridicandu-ma cu ajutorul ei.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:41 pm

-Ce s-a intamplat? Nu ai vazut copacul? Spune-mi doar ca ... ce? il intreb vrand sa aflu ce vroia sa spuna.
Eram chiar foarte ingrijorata in privinta lui. Nici nu stiam cati ani are, cum il cheama, dar totusi ma ingrijoram pentru el...
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Dec 15, 2010 4:56 pm

Imi frec usor ochii cu podul palmelor si iau sania,asezand-o la loc pe panta. Ma urc rapid pe ea si ma asigur ca sunt in stare sa continui cursa.
-Iti zic dupa ce voi castiga! i-am spus grabit,coborand si restul partiei,scotandu-i limba atunci cand am luat-o din loc.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeMier Dec 15, 2010 10:46 pm

-Esti nebun, spun oftand asezandu-ma pe placa si coborand in urma baiatul. Nu vroiam sa ma grabesc ... stiam ca oricum voi pierde deci nu aveam de ce sa ma grabesc in asa hal ...
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 6:08 pm

Fara sa ma uit in urma imi dau seama ca si ea reluase cursa,insa degeaba,caci in exact 5 secunde am terminat drumul.
-Yey ! tip,dandu-ma rapid jos de pe sanie,incepand sa misc usor din maini deasupra capului.
Acum tot ce trebuia sa fac era sa ma gandesc la o provocare pentru fata,insa inainte de asta trebuia sa astept sa coboare panta.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 6:44 pm

In mai putin de 10 secunde am ajuns langa baiat dandu-mi ochelarii jos.
-Draguta cursa, cu exceptia cazaturii, spun zambind. Este timpul sa primesc o provocare, spun privind cerul.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 6:51 pm

-Mie si cazatura mi-a placut, o contrazic,luand loc langa saniuta.
Era destul de greu sa ma gandesc la o provocare avand in vedere ca nici nu ne cunosteam asa bine,poate chiar deloc. Ce impresie si-ar fi facut?
-Daca ma mai lasi putin timp,sigur o sa-ti dau provocarea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 6:53 pm

-Bine, bine te las. Apropo eu sunt Anya, tipa careia i-a sarit inima din piept atunci cand te-a vazut cu capul in copac, spun usor amuzata si totusi inca cu trauma...
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:01 pm

-Usagi,murmur,incercand sa ma abtin din a rade.
Ii intind usor mana,in semn de "incantat" apoi ii fac semn sa se aseze langa mine. Ma uit in varful partiei,de acolo de unde coborasem si noi.
-Hai sa privim spectacolul,chicotesc.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:08 pm

-Dar sa nu uiti ca eu astept o provocare, spun zambind rezemand-ma de un copac privind cat de nebuna am fost sa cobor o asemenea panta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:14 pm

-Nu,nu o sa uit. Stai calma,aveam toata ziua la dispozitie.
dupa acea replica am tacut mult timp,amuzandu-ma de restul copiilor si adultilor ce incercau sa coboare panta. Noroc ca nu fusesem singurul care intampinase atatea obstacole. Mi-am bagat mainile in buzunarele gecii,simtind cum incetul cu incetul incepeau sa inghete chiar daca aveam manusi.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:19 pm

Pe breton mi se lasasera cristale de gheata. simteam cum mi-au inghetat picioarele in cizmele imblanite. Priveam cum toti coborau pantele. Imi aduceam aminte de mine si fratele meu
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:22 pm

-Anya,ce zici,mergem la cabana? murmur,simtind cum si buzele si nasucul imi inghetase.
Ma ridic fara sa mai astept un raspuns,insa nu aveam de gand oricum sa plec fara ea. Nu o puteam lasa acolo caci imi era datoare.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:24 pm

-Bine, fac cinste cu ciocolata calda, spun zambind dezlipindu-ma de copac simtind ca moor de frig.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:25 pm

Cinste? Ideea ei incepuse sa ma bucure si mai mult,asa ca am luat-o inainte spre cabana. Poate ca uneori comportamentul meu era ca al unui copil,insa cand auzeam de ciocolata calda nici nu mai stateam pe ganduri.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:33 pm

Am zambit cat am putut din cauza frigului si am luat-o spre cabana cu placa in mana deoarece era a mea
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:35 pm

Ajuns in cabana,am asteptat-o si pe tipa acolo sa nu par prea nesimtit. Mi-am dat geaca jos,la fel facand si cu manusile caci odata intrat in cabana ma simteam ca intr-un cuptor.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:39 pm

Am zambit lasand placa langa usa, deschizand usa lasandu-l pe baiat sa intre in timp ce eu mi-am deschis paltonul.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:42 pm

Am pus hainele pe un cuier apoi m-amasezat pe o canapea. Nu prea era lume,caci toata se afla afara,la distractie si totodata la frig. Imi scutur putin capul,trecandu-mi mainile prin breton ca sa il aranjez.
-Ciocolata! Ciocolata! zic pe un ton de copil,ca sa ii aduc aminte fetei de promisiune.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:46 pm

-Nu am uitat, spun zambind ducandu-ma la tejghea comandand doua cani cu ciocolata calda. Tipa de acolo mi-a zis ca ne va aduce ea si eu m-am dus pe canapea.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:51 pm

Multimit de replica ei m-am facut comod.
-Nici eu nu am uitat de provocare. Si am o idee fantastica!
Am afisat un zambet malefic,care ar fi speriat pe oricine. Mi-am incrucisat mainile la pitpt,lasandu-ma pe spate pana am atins canapeaua. Mai comod de atat nu puteam sta. M-am uitat spre masuta din fata mea,unde aveau sa fie puse cestile cu ciocolata calda.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 7:54 pm

-Imi este frica spun oftand, privind ceasul de pe perete. Ai avut un zambet malefic .... nu ai degand ceva rau nu? il intreb pe baiat.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitimeJoi Dec 16, 2010 8:00 pm

-Depinde cum vrei sa o iei ! incep a chicoti la fel de malefic,indincand masuta din fata noastra cu degetul. Oricum,nu te astepta la ceva usor.
Veni chelnerita si ne aduse cestile cu ciocolata pe o tavita. Am luat o ceasca,asezand tava pe undeva pe marginea mesei,facand mult loc pe masa.
-Te vei urca pe masa si vei dansa! zic cu un zambet de copilas inocent,inchizand scurt ochii.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O sa cad ... - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O sa cad ...
Sus 
Pagina 2 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: