Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O sa cad ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5
AutorMesaj
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:38 pm

Am inceput sa rad provindul pe baiat. Ii iau usor bulgarele de zapada din mana si fac o fata zambareata pe el.
-Muzia, dansul, desenul si scrisul, spun incet continuand sa desenez pe bulgarasul acela.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:55 pm

Functionase! Chiar functionase! zic in gand realizand ca a zis hobbyurile ei . Perfect,de cantat avea cine sa imi cante,daca ma indragosteam ma ajuta ea cu scrisul poeziilor,de dansat stia sa danseze,deci parca prevazusem pentru acea provocare iar desenul,ei bine puteam spune ca si eu ma pricepeam cat de cat.
-Tare!
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:01 pm

-Aha, spun incet aratandu-i ceea ce desenasem pe acel bulgare de zapada. Cum de nu ti se par plictisitoare pasiunile mele? il intreb.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:11 pm

ma uit spre bulgar,vazand o fata zambitoare pe el,fapt pentru care am inceput sa chicotesc.
-Asta pentru ca majoritatea pasiunilor pe care le ai tu,le am si eu,mai putin dansul.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:36 pm

-Mda nici eu nu eram buna cand eram mica, spun zambind dar cu timpul am inceput sa ma obisnuiesc spun zambind.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:53 pm

-Bine ca mi-ai zis,acum iti poti indeplini provocarea cu usurinta. Apropo,m-am plictisit sa astept ! ii zic usor incruntat,dandu-i de inteles ca doream sa isi faca treaba si sa indeplineasca provocarea ca sa-si ia o grija,caci puteam deveni foarte enervant in situatiile de genul asta.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:55 pm

-Offf, murmur luandu-l de mana mergand spre cabana evitand orice fel de bulgari ce ne puteau lovi.
Am intrat in cabana luand-o pe scari catre camera mea.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:22 pm

Devenisem din ce in ce mai nerabdator caci ma asteptam s arefuze. Daca ar fi facut asta vedea ea bataie cu bulgari apoi. Am icneput s ao urmaresc,marind pasii ca sa nu raman in urma. In sfarsit aveam sa o vad dansand.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:24 pm

Am ajuns in fata unei usi de lemn masiv si am seschis-o bagand cheia in iala si apasand clanta, lasandu-l pe baiat sa intre primul si avand grija ca Amie sa nu iasa din camera.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:40 pm

In sfarsit ajunsesem ! Intru primul in camera,exact cum imi aratase si fata,dandu-mi de inteles ca trebuie sa fiu primul care intra. Analizez fugitiv incaperea,ochii oprindu-se asupra mesei. Sa speram ca aceea era masa pe care avea sa danseze.
-Frumoasa camera,apropo,ii zic,intorcandu-ma cu fata la ea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:44 pm

-Mersi, spun dandu-mi jos paltonul si uitandu-ma dupa pisica. Amie, unde esti? intreb privind incaperea si o vad cum aterizeaza pe masuta miaunadn privindu-ma, ghemotocul meu mic de blana alba.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:57 pm

Trecuse de abia un minut de cat imi facusem aparitia in camera ei si deja ma incalzisem. Ma dezbrac de haine,mai bine zis doar de geaca si manusi,caciula pastrand-o inca pe cap. Imediat cum aud un mieonat,ma uit spre masa,amuzandu-ma ghemotocul de blana,fara sa imi dau seama la inceput daca pisica era adevarata sau nu. Ochii de abia daca ii se mai vedeau la cat par avea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 10:01 pm

Am luat pisica in brate zambind.
-Cu ce te servesc? il intreb pe baiat zambind usor. Ai vreo melodie preferata? il intreb.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 9:40 am

Dupa ce m-am acomodat cu incaperea si ghemul de blana,am luat loc pe canapea.
-Ciocolata calda! strig,cand aud intrebarea ei. Muzica ? Umm, ascult rock.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 7:14 pm

-Cauta acolo o melodie, spun aratandu-i un raft numai cu CD-uri.
M-am dus in bucatarie punand sa se faca rapid o ciocolata calda pentru baiat. Cand s-a terminat am venit cu cana de ciocolata la baiat.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O sa cad ... - Pagina 5 Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... - Pagina 5 I_icon_minitime

Sus In jos
 
O sa cad ...
Sus 
Pagina 5 din 5Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3, 4, 5

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: