Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 O sa cad ...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul
AutorMesaj
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:54 am

Eram sus pe partie, avand senzatia ca am sa cad. Nu imi era frica. Am mai fost pe partie dar acum aveam un gol in stomac. Simteam ca ma voi varsa.
Trebuie sa fac asta, murmur privind in jos pe partie.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:19 pm

Am ajuns cu telecabina in varful muntelui, tragand de sanie si pregatind-o pentru a putea cobori pe partie. Mi-am fixat mai bine fularul si caciula mov, apoi pregatit am tipat "partie !" sperand ca lumea sa faca loc sa pot trece. Vazand ca drumul e liber, mi-am luat picioarele de pe pamant facandu-mi avant. Sania incepu sa alunece usor pe zapada,apoi din ce in ce mai repede. Mi-am inchis gura ca nu cumva sa intre aer rece si sa racesc. La inceput ma asigurasem ca nu era nimeni in calea mea,insa cu cat ma apropiam mai mult,cu atat vedeam mai bine persoana din fata mea.
-Oh nu, am murmurat speriat cand am vazut ca tipa din fata mea nu se dadea la o parte.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:23 pm

Din instinct m-am uitat in spate si l-am vazut pe baiat, dandu-ma din raza lui oarecum speriata. Imi adusesem aminte cum am cazut cu cativa ani in urma tot de pe partie din cauza unui baiat.
-Istoria se repeta, spun incet.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:27 pm

Am realizat intr-un final ca a reusit sa se dea la o parte la timp,insa eu pierdusem de tot controlul saniei. Nu o mai puteam incetini si nici macar opri,asa ca am riscat si am sarit de pe ea inainte sa ajung jos si mai speriat. La un moment dat vad sania cum coboara singura partia,eu aflandu-ma pe undeva prin zapada, la pamant. Eram in regula,nu ma durea nimic,poate erram doar putin speriat. Imi ridic privirea si ma uit din cap pana in picioare la silueta din fata mea.
-Umm..Salut! am zis,miscand usor din mana.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:31 pm

-Buna ... esti bine? il intreb pe baiat dandu-i zapada de pe caciula si geaca. Scuze tocmai imi faceam curaj sa mai cobor partia dupa 10 ani de cand nu am mai facut asta. Imi pare rau, spun incet privindu-l usor vinovata.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:35 pm

Ma ridic in fund si imi scutur caciula, fara sa imi dau seama ca era deja scuturata de fata. Avea o fata asa nevinovata,cum as fi putut zice ca e vina ei. Mormai ceva,mai mult pentru mine,apoi insa afisez un zambet micut.
-Nu e nimic! Probabil trebuia sa strig mai tare .
Ii fac cu ochiul,spunandu-i ca nu trebuie sa se ingrijoreze,apoi ma ridic in picioare, cautand din priviri sania mea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:37 pm

-Andrew, imi dai si mie sania de langa tine? strig la un baiat langa care aterizase sania baiatului, In cinci minute baiatul imi adusese sania iar i-o dau baiatului, zambind,
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:43 pm

Ma uitam putin confuz in jur, privind spre tip si spre sania ce imediat fu adusa. Am prins de frangia cu care era legata sania si am tinut-o bine.
-Multumesc ! ii zis,dand usor din cap.
Privesc sania sa ma asigur ca nu patise nimic.
-Vrei sa coboram? o intreb, sunand mai mult a o provocare,ceea ce insemna ca daca nu accepta nu avea curaj.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 6:48 pm

-Eu ... spun incet privind sania. Bine spun pregatindu-mi snowboard-ul. Daca se intampla sa cad ... ma ridici? il intreb zambind privind partia de sus usor speriata.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:03 pm

-Bine! zic fericit si imi aranjez iar fularul,sania si caciula. Ma asez pe sanie si o privesc pe fata. O sa te ridic,insa.. sa nu cazi intentionat,chicotesc, gandindu-ma la o metoda de a ajunge primul si de a termina cursa cat mai repede.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:05 pm

-Aha, ma voi stradui ti-am zis nu am mai facut asta de acum 10 ani spun punadu-mi ochelarii pe ochi sa nu ma trezesc cu zapada in ochi.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:07 pm

Am chicotit la auzul propozitiei ei. Deci cursa ar fi fost ca si castigata,insa,din pacate nu era niciun concurs. Brusc,mi-am dat seama ca am aproape toate sansele sa castig,asa ca m-am uitat spre fata,asigurandu-ma ca ma vede.
-Ce zici daca facem un mic concurs sa fie mai distractiv?
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:09 pm

-Bine stiu ca voi pierde .... deci ce pierd? il intreb pe baiat asezandu-ma pe placa. Deci ... eu voi pierde si concursul si ... ce vrei tu, spun zambind inocent.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:16 pm

-Cel care castiga ii va da o provocare celui care pierde, iar acesta trebuie sa accepte.Nu e greu,nu? ii fac din nou cu ochiul,sperand sa accepte si de data asta. Ar fi trebuit sa ma gandesc si la consecinte cum ar fi ca as pierde iar controlul saniei si as fi ajuns ultimul,insa gandeam pozitiv.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:18 pm

-Pai te sfatuiesc sa imi cauti o provocare deoarece o sa pierd, spun zambind privindu-l cu caldura.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:23 pm

Oare asa sa fi fost? Am dat din umeri,zambindu-i apoi.
-Nu mai fi asa pesimista. uite,te las pe tine sa dai startul! i-am zis calm, dorind sa o ajut sa gandeasca pozitiv,chiar daca doream sa castig.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:25 pm

-Sunt pesimista de la gradinita, spun razand nu vei reusi ma covingi. Pai la trei, spun dand din umeri dar nu vreau eu sa numar, spun zambind.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:31 pm

De la gradinita? Am inceput sa chicotesc,nici nu ma miram ca de atunci pana acum nu s-a schimbat,era o gramada de timp,depinde si ce varsta avea.
-Bine,bine, o sa numar eu! am zis morocanos,dandu-mi ochii peste cap. Am inceput sa numar de la zero,iar atunci cand am ajuns la trei nici nu am ezitat si mi-am luat avant odata cu saniuta,realizand mai tarziu viteza cu care coboram.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 7:34 pm

Am dat din umeri coborand pe partie. Era mai distractiv decat imi aminteam. Stiam acum sa imi tin echilibrul.
-Hmm nu ma asteptam sa imi placa, imi spun coborand cu o viteza de care nu ma asteptam.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:03 pm

Nu era la o distanta foarte departe de mine. O singura greseala si as fi ramas in urma. Privesc in jos,acolo unde partia se termina. Nu mai era un drum lung de parcurs,insa ma straduiam sa fac totul bine. Simteam un vuiet ce trecea pe langa urechi,semn ca eu coboram cu o viteza mare.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:06 pm

Am privit in jur cum toti se uitau la mine.
-Ce naiba? Am si pantaloni pe mine am si bluza, spun ganditoare deoarece mai aveam unele cosmaruri de genul ca apar dezbracata continuand sa cobor pe partie.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:16 pm

Vedeam cum ma apropi din ce in ce mai mult de sfarsitul cursei,adica sfarsitul pantei caci nici nu alesesem unde este punctul de oprire. Cu cat ne apropiam mai mult de baza muntelui,cu atat apareau mai multi oameni,asa ca a trebuit sa fiu atent sa nu lovesc pe cineva.
-Hey! Hai mai repede,te misti ca o baba! ii spun fetei,rasucindu-mi putin capul spre ea.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:18 pm

-Pai sunt baba, spun zambind incercand sa maresc viteza, lasnadu-ma masca deoarece imi adusesem aminte cum trebuia sa fac acest lucru. Hmm mult mai bine decat ma asteptam, imi psun ca pentru mine.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:23 pm

Cand mi-am intors chipul si am revenit iarasi cu capul pe pamant,atent la traseu, eram mirat ca putusem sa trec peste atatea obstacole cum ar fi brazii si oamenii,cand eu nici nu ma uitasem in fata. Bucurandu-ma prea mult,nu am putut observa si ultimul obstacol,asa ca am nimerit cu sania exact intr-un copac,aruncandu-ma langa trunchi. Am cazut in zapada,cu fata-n sus,cazandu-mi fulgii de nea din brad exact pe fata.
Sus In jos
Cristine

Cristine


Mesaje : 72
Data de înscriere : 12/12/2010

O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitimeMar Dec 14, 2010 9:27 pm

Am oprit langa baiat incercand sa vad daca e bine sau nu.
-Esti bine? il intreb eu ingrijorata vrand sa vad daca are toate oasele la figurat vorbind.
Sus In jos
Continut sponsorizat





O sa cad ... Empty
MesajSubiect: Re: O sa cad ...   O sa cad ... I_icon_minitime

Sus In jos
 
O sa cad ...
Sus 
Pagina 1 din 5Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: