Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Simple pleasures are always the last refuge

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3
AutorMesaj
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 8:07 pm

Pustiul ori aveam un simt al ironiei foarte dezvalotat, ori facea fata oricarei idei asupra caruia il supuneam. Inghit sec, privindu-l incruntat. Cand isi duse picioarele dupa talia mea, imi musc agitat buza, dandu-i drumul la maini. Nu avea niciun rost sa i le mai tin. Imi duc mainile pe podea, incercand sa ma ridic, singurul lucru pe care il reusisem fiind cel de a ma ridica foarte putin, avand acum spatele rezemat de pat. Nu consideram asta a fi dreptate. Dau negativ din cap, privindu-i ochii care nici ca imi dadeam sursa de inspiratie. Mai degraba ma atrageau spre joc, lucru ca ma enerva. Privesc intr-o parte, scapand mici injuraturi printre dinti:
-Am amortit!
Spun, inventand chiar si cel mai penibil motiv pentru care tipu' sa se ridice
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 9:58 am

Imi trag mainile la spate cu putere atunci cand le simt libere, de teama sa nu le prinda iar intr-o astfel de stransoare.
-Ai amortit? Dar nici de cinci minute nu stam asa ...
Nici ca nu se fi gandit ca m-as fi dat jos cu o astfel de replica, chiar daca vorbea serios sau nu. Cu ajutorul mainilor ce le-am pus pe podea in spate, m-am ajutat sa ma imping mai bine pentru a-i tine strans talia cu picioarele. Expresia fetei lui incepea sa ma amuze, cum de luase asa o intorsatura? Imi misc capul dupa el ca sa nu il pot scapa din ochi , enervandu-ma ca de fiecare data isi intorcea privirea. Astfel i-am putut prinde cu mainile chipul, intorcandu-l de fiecare data spre mine .
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:17 am

Continui sa stramb din buze, realizand si eu acest lucru tocmai acum, cand imi atrase atentia asupra acestui lucru. Imi dreg vocea, simtindu-i mainile pe propriul chip. Atunci ma incrunt, in scurt timp ranjind larg. Aveam si eu maini, ce naiba? Imi apropii fata de a sa, ducandu-mi mainile pe abtomenul sau:
-Esti mai mic. Este vizibila diferenta.
Spun, fiind sigur pe mine. Puteam profita din plin de acest lucru dar nici ca la asta imi statea gandul acum. Imi trec limba peste buza sa inferioara, avand timp sa il imping cu ajutorul mainilor.Pentru mine aceste gesturi erau pure obiceiuri, nimic mai mult atat timp cat nu pun sentimente, normal. Cu toate ca il indepartasem cativa centimetri, tot nu puteam sa scap de el. Imi strangea prea tare talia cu picioarele sale:
-Esti un tip enervant.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 10:59 am

Iar zambetul ala. Acum ce mai avea de gand sa faca? Puteam simti ceva pe abdomenul meu,ceva rece ce ma facu sa imi mut privirea spre acel loc. Tocmai ca nu purtam un tricou sau orice alt ceva care sa imi acopere pielea de la abdomen in sus ma facu sa simt acele atingeri imediat. In scurt timp l-am si pierdut din ochi, fiind mai preocupat de locul unde ma atinsese. Banuiam sa aibe mainile calde, mai calde decat corpul meu care de mult tremura de frig. Imi ridic capul la replica lui, dand din cap in semn afirmativ. Nu era singurul care observase diferenta dintre noi. Simteam vag acel miros de tigari iarasi. Stiind ce va urma am marit usor ochii, ca si cum as fi fost pe faza daca avea sa ma inece iar cu fumul de tigara. Doar ca de cand se asezase pe jos nu-l mai vazusem cu o tigare in mana, ceea ce insemna ca nu avea cum sa se repete asta.
-Ehm... si foarte ambitios, ii continui replica in soapta.
Imi retrag rapid chipul de langa al sau ca sa ma asigur ca nu voi inhala din nou, punandu-mi apoi mainile peste ale sale. Am incercat sa le indepartez de pe abdomenul meu caci le simteam din ce in ce mai reci,iar mie imi trebuia ceva cald, ba chiar fierbinte, nu rece.
-Esti lece , zic pe un ton de copil, asteptand sa isi dea singur mainile de pe pielea mea.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:05 am

-Ambitios pe dracu'.
Mormai, tinandu-mi intentionat mainile pe pieptul sau. Trebuia sa il dau cumva de pe mine. Nu intelegeam ce vroia, altfel cu siguranta i-as fi dat pentru a scapa de el. Imi provocau greata , ca de fiecare data, apropierile acestea fizice. Bineinteles unde eram de acord nici ca era cazul.
-Nu imi iau mainile pana nu te ridici.
Spun, aprobandu-mi cuvintele , dupa cum aveam obiceiului, prin miscari usoare ale capului. Nu doream sa par chiar atat de rautacios, dar nici ca gaseam o alta solutie. Trebuia sa il indepartez cumva. Plus ca abia asteptam sa imi mai iau o tigara din pachet, ce ca prostu', il lasasem pe masa. Oftez, incepand sa imi misc mainile astfel incat corpul sau sa simta mai bine raceala. Daca stateam intr-un singur loc, eram sigur ca aveam sa ma incalzesc si nu vroiam asta
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:26 am

Ma uit cu coada ochiului la chipul lui, slabind stransoarea ce o creasem la talia acestuia. Poate ca pana la urma trebuia sa ma dau jos,mai ales dupa ce ca incerca si el din rasputeri asta. Incercam sa ma misc in diferite parti pentru simplu fapt ca nu suportam mainile lui reci.
-Da, ambitios , ii copiez tonul, prinzandu-i incheieturile mainilor, in acelas timp eliberandu-i talia.
Mi-am reluat pozitia de a ma sprijini in genunchi dar tot nu m-am dat jos de pe el. Pana la urma aveam sa ma obisnuiesc cu acea temperatura, cu greu dar totusi trebuia sa reusesc. Dupa ceva timp am observat ca ii dadusem drumul taliei. Ah, cu timpul tipu` asta chiar reusea sa ma pacaleasca.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:32 am

Observand ca imi dezaprobase cuvintele printr-un simplu raspuns, nici ca ma deranja. Nu puteam sa imi sustin parerea atat timp cat nici nu il cunosteam. Inghit sec, nefiind concentrat asupra miscarilor sale gandindu-ma la propriile replici.Cu siguranta am fost exagerat si rautacios. Oricum, n-aveam ce face. Asa eram eu si nu aveam de gand sa ma schimb pentru nimic in lume. Acum, mai mult ca niciodata simteam nevoia unei noi tigari, acest lucru provocanu-mi intotdeauna noi idei. Brusc, gandurile mi-au fost intrerupte de pozitia tipului. Ridic o spranceana inca neintelegand decursul lucrurilor:
-Ce vrei mai exact? De ce esti aici?
Intreb, incercand sa inteleg si eu ceea ce se intampla.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:39 am

Mainile sale nu se incalzeau deloc, din contra, daca tot si le misca, ma enerva si mai mult. Ma retrag incetul cu incetul, pana ce ajung sa stau cu fundul pe podea. Odata ce scap de mainile lui, imi incolacesc bratele pentru a ma incalzi.
- Pai ... eu n-am casa , continui cu replicile mele stupide, poate una din ele ar fi parut cat de cat reala.
Bineinteles ca aveam casa, ba chiar locuiam in aceasta cabana si totusi continuam sa mint. Imi las capul in jos,tragandu-mi picioarele la piept. Si asta se putea numi un tic atunci cand imi era frig si nu aveam o sursa pentru a ma incalzi.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 11:46 am

Observand ca tipu' se dase de pe mine, zambesc larg, ramanand totusi in aceeasi pozitie, Mi-era a dracului de greu sa o schimb, mai ales acum, cand stateam atat de confortabil.Afisez o expresie serioasa cand ii aud replica, neintelegand ce urmarea cu asta. Oricum, am decis sa ii fac jocul, cu toate ca stiam ca ceea ce spunea el sunt pure inventii:
-Ah.. saracu'.
Spun ironic, stramband din buze. Cat de prost ma credea? Tocmai facuse baie aici, cine lasa un strain sa intre pentru a face dus ?
-Pai si eu ce-as putea face?Sa te gazduiesc la mine?
Intreb, incepand sa rad, bineinteles ascuzandu-mi falsitatea de care puteam da dovada in orice moment
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:00 pm

Imi las barba pe genunchi, uitandu-ma la el cu ochii aceia de catelus care imi ieseau aproape de fiecare data. Noroc ca nu avea d egand sa imi spuna bancuri,altfel s-ar fi dus de rapa planul meu daca ma facea sa rad. Dau din cap la replica sa, incercand sa adopt gesturile unui sarman copil ce nu avea casa.
-Exact ! raspund de parca gasisem America cand imi adreseaza ultima intrebare, insa revin la pozitia de dinainte sa nu dau de banuit.
Acum asteptam reactiile lui mai mult ca oricand: avea sa ma dea in suturi afara sau ... ? Am continuat sa il privesc cu acei ochi pana cand avea sa zica ceva ce imi convenea.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:04 pm

Ce expresie prosteasca! Uram acea fata, aia de catel. O detestam! Ghinionul tipului. Oricum, cu oate astea continuam jocul, blocandu-ma brusc de raspunsul sau. Ce avea de gand? Oricum, nu cred ca isi permitea sa stea in camera cu un strain.
-Bine.
Spun, ranjind larg, lasandu-i lui onoarea de a opri jocul. Cu toate ca exagerasem, nu vroiam sa fiu eu cel care ii spuneam ca stiu ce avea de gand.
-Te gazduiesc atat timp cat nu te atingi de mine.
Imi continui replica, expunand o expresie faciala malefica.Cat aveam de gand sa continui asa? Nici ca stiu.. Pur si simplu ma amuza orice replica a sa, nereusind sa inteleg unde vroia sa ajunga cu asta
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:15 pm

Ramasesem ca o statuie si nici ca aveam de gand sa ma misc pana nu accepta,sau cel putin pana nu dadea o replica. Nici nu durase mult si am si primit un raspuns, insa mi-am pastrat expresia fetei, gandindu-ma ca m-as putea da de gol. Ma gazduia atata timp cat nu ma atingeam de el ? Hmm , parea destul de greu, insa am dat din cap in semn ca imi convine, urmat de o replica :
-Si daca ma ating ce vei face? ridic o spranceana, dorind sa stiu si consecintele replicii sale.
Probabil m-ar fi dat afara, ca doar nu era obligat sa ma tina, insa chiar eram curios ce va zice,chiar daca ghiceam raspunsul ce-l va da.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:18 pm

Oftez, observand ca pustiul tot pe-a lui o tinea. Dau usor din umeri, fiind hotarat sa nu imi iau acum cuvantul inapoi, cu toate ca nu intelegeam cum se poate lasa pe mana mea:
-Daca tu incepi, eu continui.
Spun scurt, pastrandu-mi expresia faciala. Il avertizam, mai mult pentru a-l speria. Nici ca ma gandeam la o alta consecinta. Doar nu aveam sa il dau afara... sau poate ca da? Nu stiu nici eu.Era a naibii de schimbator si nesigur in privinta propriilor idei. Nici n-aveam habar la ce ma gandesc in acest moment. Nu facusem o analiza completa in privinta propriilor gesturi, uimindu-ma chiar si pe mine cand faceam o miscare.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 12:25 pm

Nu suna asa rau, m-as fi putut abtine daca voiam. Defapt sa ma abtin de la ce? Imi duc mana la ceafa,scarpinandu-ma usor in acelas timp dand si din umeri. Fie cum vrea el ! Ma ridic in picioare, intinzandu-mi mainile in toate partile.
-Deci voi ramane la tine , ii zambesc , disparandu-mi toata acea suparare pe care trebuia sa o am in timp ce vorbeam cu el.
Incep sa privesc prin camera in cautarea unei anumite usi care ducea la o alta incapere, fara sa dau de ea.
-Apropo, imi e foame , murmur, uitandu-ma iar in jos, spre locul unde era intins. Ma asteptam sa zica sa-mi fac singur ceva, insa nu asta conta acum. In primul rand ma interesa unde era bucataria.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 2:02 pm

Ma ridic de jos, simtindu-mi corpul de-a dreptul amortit. Ii era foame? Privesc usa bucatarie, stramband din buze. Aveam pizza facuta numai ca trebuia pusa la cuptor. De fapt.. aveam mancare dar eu nu prea aveam timp sa mananc sau sa pregatesc ceva din cauza timpului limitat:
-Bine.
Mormai, pasind teleghidat spre el, incercand sa scap de micile intepaturi ce le simteam in talpi. Il iau de mana, fara sa mai spun ceva intreptandu-ma spre bucatarie. Deschid usa, analizand incaperea cu privirea. Deci asta era.
-Vezi in frigiderul de acolo, acesta e cu bauturi.
Spun, deschizand frigiderul de langa mine si scotandu-mi sticla de whisky. Vroiam sa iau doar o gura , sperand ca astfel sa imi treaca durerea de cap
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 8:11 pm

Fac cativa pasi dupa el nemaisuportand prosopul lung ce ma incurca la mers. Apuc de un colt al acestuia si trag de el pana se desprinde de dupa talia mea,mototolindu-l si aruncandu-l pe pat. Cand realizez ce am facut, privesc calm materialul alb si ma indrept spre el, chitindu-l mai intai. Daca tot ma 'adoptase' nu aveam de gand sa ii stau pe cap iar el sa fie mereu pe urma mea sa faca curatenie sau mai stiu eu ce. Raman in spatele lui pana ajungem in bucatarie, ducandu-ma la al doilea frigider. Inainte sa il deschid il privesc pe tip, asteptand sa vad ce scoate din frigider. Ah, o sticla cu ceva alcool. Deci avea si asa ceva in casa. Zambesc slab apoi imi bag capul in frigider si incep sa ma uit pe acolo. Iau o cutie, o deschid si vad ca e pizza. Multumit de ceea ce gasisem ma duc la masa,inchizand usa cu piciorul. In momentul de fata am uitat ca sunt imbracat in boxeri, dorind mai intai sa mananc si apoi sa ma preocup de haine.
-Vrei ? il intreb, luand o felie de pizza intinzand-o spre el.
Nu aveam nevoie sa fie incalzita, cel putin eu, imi placea mai mult rece. In timp ce tineam mana intinsa, inca priveam sticla de whisky .
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 8:23 pm

Observand ca tipu' se descurca si singur, imi pun sticla pe masa, alaturi de un pahar. Imi torn jumatate, cat sa nu isi creeze efect asupra mea. Luand o simpla gura, deja simteam corpul ce mi se incalzea usor. Zambesc slab, privindu-l pe tip imediat ce ii aud intrebarea:
-Nu vreau.
Spun, neavand de gand sa lungesc discutia. Tot ce doream era sa ma bucur de paharul meu dulce. Capul inca imi plesnea, dar nici la pastile nu aveam cum sa apelez. Luasem deja o tableta si nici nu puteam sa exagerez. Intind sticla de whisky, spre el, fara a-l intreba.Cred ca intelegea si singur gestul meu. Imi duc, mana la gura, tusind. Tigarile isi spuneau cuvantul ca de fiecare data in ultimul timp, nedand mare importanta acestui lucru. Spre deosebire de altii, fizicul meu era in perfecta stare
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMar Dec 21, 2010 8:56 pm

Mi-am retras mana si am decis ca daca el nu dorea, atunci o mancam eu. Mi-am lasat capul in jos spre celelalte felii de pizza, stand sa ma gandesc la situatie pe care o creasem. Acum ca ii spusesem ca nu am casa, daca ieseam afara sau cel putin pe hol cu el trebuia sa am mare grija, ma cunosteau destul de multi de la cabana si m-as fi putut da de gol imediat. In acest moment nici nu doream sa aflu ce ar fi facut daca stia ca l-am mintit. Ma uit cu coada ochiului la el, luand o gura din felia de pizza, analizandu-i chipul. Vazand cum intinse sticla spre mine, dau negativ din cap. Sincer sa fiu nu bausem nimic pana acum si nici nu aveam de gand sa incerc, cu toate ca uneori alcoolul mirosea destul de bine, imi era usor sa ma abtin de la el.
-Tu stai mereu acasa? l-am intrebat, uitandu-ma la el printre suvitele de par ce stateau pe fruntea mea, enervandu-ma uneori ca nu pot vedea bine. De abia acum realizasem ca nici nu ii stiu numele tipului, asa ca nu am evitat sa il intreb.
-Si care e numele tau ?
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitimeMier Dec 22, 2010 11:52 am

Observand ca tipu' refuzase las sticla pe masa, terminandu-mi paharul.Ma intrebam pana unde vrea sa ajunga cu acest joc. Oricum, aveam sa joc dupa regulile sale, impunandu-mi-le pe ale mele la final.Imi atintesc privirea asupra lui imediat ce imi puse intrebarea, oftand:
-Majoritatea timpului sunt plecat. Nu imi place sa stau aici.
Spun, inghitind sec. Intrebare dupa intrebare? Nu eram obisnuit cu asa ceva, ajungand eu sa ma prezint cand aveam chef. In astfel de situatie imi spuneam doar porecla, fiind dezamagit de propriul nume:
- Spune-mi Rek.
Ii zic, nefiind curios cum il cheama de asta nici nu-l intrebasem. Nu vroiam sa ii dau ocazia de a se prezenta, cu toate ca eram sigur ca isi va spune numele imediat ce am terminat de vorbit
Sus In jos
Continut sponsorizat





Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 3 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Simple pleasures are always the last refuge
Sus 
Pagina 3 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Cabana :: Dusurile-
Mergi direct la: