Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Simple pleasures are always the last refuge

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:00 pm

Ma ridic al naibii de greu din pat, sperand sa imi treaca durerea de cap sau cel putin sa se amelioreze din cauza pumnului de pastile luate.Imi iau un prosop cu mine si haine de schimb, ritmul respiratiei fiind unul ingreunat, ce imi scotea la iveala starea. Ies precaut din camera, cautandu-mi telefonul ce probabil il bagasem in buzunarul blugilor. Nu dupa mult timpam constata ca il uitasem pe noptiera.Dau indiferent din umeri, nefiind deranjat de acest lucru. Intru in cabina de dus, dand drumul la apa si lasandu-mi corpul sprijinit de perete. Aplic samponul pe par, incepand sa il intind . Ah! Numai de asta aveam chef acum! De o baie.. Stramb din buze, grabindu-ma ca sa ajung cat mai repede in patul meu cald si atat de bun in astfel de momente. Bineinteles nici cinci minute nu trecuse ca ma si clatesc, iesind din cabina. Ma indrept spre oglinda, observand ca sangele inchegat din dreptul gaurilor creata de pierce-uri se duse.Imi infasor bine prosopul in jurul taliei, lasandu-mi capul sprijinit de oglinda. Se pare ca nu aveam cearcane, lucru ce ma mira de-a dreptul.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:18 pm

Merg ca un somnambul pe holurile cabanei,fara sa stiu incotro ma duc. Pe la jumatatea drumului spre camera ma opresc,ducandu-mi mana spre gat. De cateva zile incoace mi se facea foarte rau fara vreun motiv anume. Nu aveam obiceiul sa fumez sau sa beau,deci chiar nu gaseam motiv. Simtind cum nu mai pot continua drumul spre camera mea ma intorc spre stanga,vazand o placuta pe usa : dusurile. Poate o baie calda m-ar fi ajutat sa trec peste acel moment . Fara sa imi iau haine de schimb si prosoape intru oarecum grabit pe usa micuta,ajungand intr-o incapere cu aburi,semn ca mi-o luase cineva inainte cu dusul. Nici un pas nu apuc sa fac si alunec pe jos ca un sapun aruncat in graba. Alunec vreo 3 metrii si ma opresc cu spatele de un zid.
-Cine dracu ...? murmur fara a termina totul, abia atunci observand ca mai era cineva in incapere.
Probabil motivul pentru care alunecasem era al acelei persoane,asa ca m-am oprit la timp ca sa nu creada ca il jignesc.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:27 pm

Imi indrept spatele, punandu-mi toate pierce-urile la loc. Nu suportam sa ma vad fara ele. Ma simteam ca un mort readus la viata. Simtindu-i prezenta unei altei persoane, ii privesc reflexia in oglinda, neavand de gand sa o fac pe politicosu'. Normal asta ar trebui sa afc da'nici ca eram genul. Oftez, scotandu-mi din blugi de schimb creionul negru. Incep sa imi conturez ochii, durerea de cap amplificandu-se cu tercerea oricarui minut. Devenea din ce in ce mai insuportabila, realizand ca devenisem imun la pastile. Pumnurile luate in tinerete se pare ca imi daunase, devenind mai rau ca un nebun. Dau negativ din cap, oftand. La doctor nici ca aveam curaju' de a-mi face prezenta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:35 pm

Mai eram treaz sau deja cazusem intr-o transa? Ma frec repede la ochi,incercand sa vad clar dar vedeam in ceata. Toate astea doar pentru ca cineva mi-o luase inainte . La cateva secunde dupa impactul cu gresia si faianta am vrut sa ma ridic,dar de ce sa ma sprijin sa nu cad iar? Care fusese nenorocitul care aruncase apa pe jos? Ma frec iarasi la ochi,incepand apoi sa imi misc mainile prin aer,poate asa aveam sa alung acel abur,dar fara vreo sansa. Imi intind mana in fata,dand de ceva moale, ca un prosop. Trag de el sperand ca ma voi putea ridica in picioare cu usurina,cand,deodata simt ca raman cu el in mana. Maresc ochii,la fel si pupilele mele fara sa se mai poata vedea culoarea albastra a ochilor mei. Am ramas cu prosopul in mana! All cui era prosopul ala? Privesc din cap pana in picioare persoana din fata mea,incercand sa imi dau seama daca era goala sau nu. Sa ii fi rapit eu prosopul lui?
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:42 pm

Continuam sa imi privesc reflexia in oglinda, fiind de-a dreptul hipnotizat de propriul fizic. Cum naiba puteam arata asa? Noroc ca aveam creionul la mine altfel ma puteam eticheta eu mort! Simtind cum raman fara prosop, imi maresc involuntar ochii, incruntandu-ma in scurt timp. Cine naiba imi luase prosopul? Nu se vedea ca il avea infasurat in jurul taliei? Imi trag rapid boxerii pe mineprivind blugii cu tur lasat de culoare albastra si stramband din buze:
-Nu vezi ca era in jurul taliei mele?
Spun, nedand importanta persoanei respecitve. Tot ceea ce conta era sa nu ma fi vazut gol. Nici ca aveam chef acum de purtat o conversatie lunga si plictisitoare de care din pacate, aveam parte zilnic.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:47 pm

Pana la urma tot jos am ramas,cu sau fara prospul ala in mana. Dupa auzul acelei replici care parea a fi spusa pe un ton deloc calm, arunc prosopul cat colo, prefacandu-ma ca nu eu sunt vinovatul. Nu cred ca era atat de prost incat sa il pacalesc cu chestia asta de doi bani.
-Nu, chiar nu vad ! raspund la intrebarea pusa de el,lipindu-mi mainile de faianta.
Am incercat sa ma ridic dar tot alunecam,asa ca am lasat-o balta. Nu ma deranja daca stateam pe jos, insa nu sprijinit de faianta aia rece. Si daca nu ma puteam ridica ce? Pana la urma aveam toata ziua la dispozitie sa fac dus.
-Da-i si tu drumul la apa rece daca vrei sa vad ceva.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:51 pm

Stramb din buze, privind in cele din urma in spate.Acum ii dadeam dovada tipului, dar nici ca aveam de gand sa ii spun.
-Eh. Da ce ma crezi aici? Da-ti drumu'.
Spun pe un ton rece, luandu-mi si blugii cu tur lasat pe mine. Cu siguranta nu aveam sa fac nimic din ce spunea tipul din pur orgoliu. Nu eram nascut nici politicos, dar nici prost.
-Pe mine unul nu ma deranjeaza si nici avantajeaza cu nimic daca dau drumul.
Oftez, durerea de cap enervandu-ma de-a dreptul. Ce naiba ii venise de ma apucase asa deodata? Dau negativ din cap, tragand aer in piept
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 4:57 pm

Nici nu ma asteptam din partea lui sa faca ce ii spun, nu ca l-as fi cunoscut,dar tonul acela cu care vorbea... Mai incerc inca o data sa ma ridic, de data asta reusind cu greu. In sfarsit ma ridicasem,acum tot ce trebuia sa fac e sa ma mentin pe picioare pana in fata ghiuvetei chiar daca nu era mult de mers, ar fi fost culmea sa mai cad iarasi. Ajung langa el, punand mana pe robinet si invartindu-l,lasand apa rece sa curga. Cum sa nu-l avantajeze? Cum se mai putea privi in oglinda daca era plina de aburi? Am decis sa tac si sa nu ii raspund pe acelas ton. Oricum incepea sa ma sperie dar era amuzant. Imi bag mainile sub jetul de apa rece,lasand apoi sa curga,realizand incetul cu incetul cum se lumineaza incaperea. Incep sa imi scutur mainile parca din adins ca sa il stropesc si pe el cu apa aia rece.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:04 pm

Privirea-mi era atintita asupra oglinzii, cu toate ca nuse vedea mare lucru nu ma deranja nici pe departe! Asa scapam din a-mi vedea propria reflexie. Oftez, realizand ca tipul isi dase si singur drumul la apa rece. Simtind mici picaturi de apa rece pe fata,ma incrunt, trecandu-mi imediat mana peste:
-Stiu sa incerci sa faci asa ca mai bine ai renunta.
Mormai, intre timp asigurandu-ma ca blugii nu s-au udat si ei. Nu de alta dar nu vroiam sa merg patat tocmai pana in camera. Dau negativ din cap, oftand usurat. Se pare ca erau in perfecta stare! Zambesc slab, prinzandu-i incheieturile mainilor lui:
-Data viitoare voi avea grija in privinta ta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:13 pm

Am realizat ca mai bun decat un dus era sa ma stropesc cu apa rece, parca reveneam cu picioarele pe pamant si aterizam iarasi pe Terra. Replica lui ma facu sa inteleg perfect la ce se refera,dar ma prefac ca nu pricep,asa ca reusesc sa continui. Apa curgea ,asteptand sa dispara de tot acel fum. Acum vedeam bine, putand sa analizez pana si culoarea ochilor sai. Ranjesc, continuand sa dau din maini parca imi luam zborul,chiar daca nu mai aveam nici pic de apa. Se evaporase deja, ceea ce imi dadea ocazia sa imi infig iar mainile sub jet. Nici nu apuc bine sa imi apropi palmele de chiuveta caci sunt impiedicat de niste palme groase, care pareau sa imi stranga incheieturile. urmaresc palmele sale,pana ajung la chipul lui,privindu-l calm si serios.
-Sa stii ca am facut karate ! ii zic cu un zambet larg pe buze, asteptand sa imi dea drumul. Replica asta reusise sa sperie pe multi,dar nu eram tocmai sigur ca si pe el il va speria.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:20 pm

In sfarsit am reusit sa scap de mainile ude ale tipului. Oftez, dand negativ din cap.Credea ca ma sperii cu atat?Proasta replica mai putea sa scoata pe gura.
-Si ce? Ai facut bravo tie. Inseamna ca esti in plina forta, bineinteles atat timp cat nu te indragostesti sau bei .
Spun, stramband din buze. Aveam de gand sa mai lungesc cu mult aceasta conversatie? Oricum nu ma alegeam cu nimic in urma ei. Imi apropii usor chipul de al lui, ranjind malefic.
-Atunci esti un un simplu copil.
Imi continui replica, dandu-i drumul mainilor sale . Ce rost avea sa ma joc cu mintea lui? Proasta alegere, moment oportun. Imi inclin capul in ambele parti, luandu-mi blugii in mana pentru a-i imbraca.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:28 pm

Daca ar fi stiut el ca nici macar o miscare nu stiu,mi-ar fi sarit in cap. Totusi ma crezuse,insa teama se vedea ca nu ii e. Incep sa imi misc mainile dar din stransoare tot nu pteam scapa. Imi maresc ochii atunci cand isi apropie chipul de al meu, facand repede niste ochi de catelus care statuse ore intregi afara,in ploaie din cauza unei pedepse. Brusc imi da drumul, continuand cu o replica . Oare ochii de catel functionasera,sau se razgandise asa usor? Ma incrunt la auzul vorbelor sale. Tocmai ma facuse copil? La 17 ani el ma credea un copil? Observand ce avea de gand sa faca cu acel material, imi ridic genunchiul si profit de momentul ca imi daduse drumul mainilor. Il lovesc fix intre picioare,facand apoi un pas inapoi,urmat de altul si de altul. Vazand ca nu mai ajung odata la usa,incep sa pipai faianta, uitandu-ma in spate. Firar,usa era pe cealalta parte. Cine ma pus sa fac asta inainte sa ma asigur ca voi iesi in siguranta de aici?
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:32 pm

Eram prea atent asupra faptului ca trebuie sa ma imbrac. Pivirea-mi era atintita asupra blugilor, nereusind sa prevad urmatoarea miscare a tipului.Inghit sec cand ma lovise, muscandu-mi cu forta buza inferioara.Cu toate ca incepuse sa sangereze din nou, am continuand sa o musc pentru a nu tipa.Ce joc murdar.. Il privesc incruntat, ritmul respiratiei devenind din ce in ce mai grabit. Pasesc spre el, strangand din pumn. Cine naiba se credea? Trebuia sa imi calmez nervii inainte de a face ceva gresit,cu toate ca lovitura aia imi luase si picatura de ratiune ramasa. Afisez un zambet fortat, ducandu-mi mana in jurul gatului sau, incepand sa il strang treptat tot mai tare:
-Sa numai indraznesti asta.
Spun, sarutandu-l scurt pe obraz, dandu-i drumul. Imi retrag mana cu mici ezitari, lasand-o pe langa corp.Nu aveam de gand sa fac circ din cauza unui lucru atat de minor
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:51 pm

Prea departe era usa de mine . Ca sa pot ajunge acolo ar fi trebuit sa trec pe langa tip si nu parea o idee prea buna. Eh, trebuia doar sa astept si sa imi primesc pedeapsa. Privirea lui si felul cum se misca ca sa ajunga pana la mine ma facu sa imi cutremure genunchii,simtind acele mici vibratii ce urcau pana la abdomen,apoi pe maini. Plus ca si faianta era rece,fapt pentru care am inceput sa tremur mai rau. Mi-am lasat capul in jos datorita privirii sale ucigatoare. Nici zambetul ala fortat nu l-am putut analiza bine caci ma speria la culme. Totul parca se petrecea in reluare iar momentul acela in care eu trebuia sa imi primesc pedeapsa nu mai venea. Oare ce mi-ar fi facut? Mi-ar fi dat o palma,un pumn,un sut? Odata pusa mana in jurul gatului am inceput sa imi simt inima cum bate din ce in ce mai tare, parca o auzeam cum bataile ei rasuna in toata incaperea. Ajuns atat de aprope de mine imi inchid ochii, asteptand sa primesc ceva care va durea insa... Insa nici una din pumnul,sutul sau palma la care ma gandeam nu mi-au fost oferite. Ba chiar mai mult,primisem un sarut? Ajunsesem in rai,acolo unde nimeni nu se gandeste la razbunare? Cum ar fi trebuit sa reactionez la asta? Era un baiat si totusi,primisem un sarut pe obraz? Probabil era un lucru neinsemnat.La ce ma gandeam oare? Imi deschid incet ochii si il privesc, marindu-i. Ce vrusese sa insemne asta? Ceva dragut sigur nu dupa replica pe care mi-o daduse. Poate ca dorea sa imi arate ca m-ar fi putut viola in orice clipa daca il mai enervam. Am incercat sa par calm,scuturandu-mi putin tricoul,tusind pronuntat.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:57 pm

Cred ca factorul ce contribuise la propria decizie a fost trupul ce ii tremura incontrolabil. Nu reuseam sa il ranesc cand il simteam atat de vulnerabil. Nu m-ar fi ajutat cu nimic. Degeaba se credea atat de puternic, cand nici unei situatii ca astea nu facea fata. Saracu' pusti.. se amagea singur. Oftez, tragandu-mi rapid blugii pe mine, cautandu-mi incordat tricoul.Unde naibail pusesem? Eram sigur ca il lasasem in acelasi loc cu blugii. Ah! Capul imi plesnea, nedandu-mi un ragaz pentru a reusi sa agndesc limpede. Sa fi uitat de tricou?Acum incepeam sa ma indoiesc si de propriile ganduri, cu toate ca puteam fi sigur ca il adusesem cu mine. Cat de uituc puteam fi? Stramb din buze, oftand. Continuan sa caut tricoul cu privirea, neintelegand ca naiba am putut sa fac cu el. Deja incepusem sa ma enervez, lucru ce ar fi trebuit ajustat. Ma enervam din orice, oricat de minor ar fi.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:10 pm

Linistit ca nu ma aflam intr-o situatie oribila,am rasuflat usurat. Greseala lui ca facuse asta,acum parca doream sa profit de situatie si sa il enervez si mai mult,vazand ca nu imi face nimic. Daca acel sarut numeam eu un nimic. Inca ma gandeam la chestia asta si imi puneam o multime de intrebari in minte. Il urmaresc atent,dandu-mi seama dupa privirea lui ca dorea sa gaseasca ceva. Analizand modul in care era imbracat ma gandeam ca se uita dupa vreo bluza,caci era la bustul gol. Incep si eu sa caut prin toata incaperea cu privirea,curios unde s-ar fi ascuns ceea ce cauta. Ma uit in toate colturile si nimic, insa dupa ceva timp observ ceva exact sub picioarele mele. Firar,cred ca era bluza lui,care arata mai mult ca un tricou. Da, chiar tricou era! Probabil asta cauta. Simt cativa fiori ce imi inconjoara spatele,asta pentru ca eu ii calcam in picioare haina. daca m-ar fi vazut, sigur o pateam. Sau nu? Cate ii facusem pana acum si tot nu imi daduse ce meritam. Am continuat sa ma uit in jos,apoi spre tip. Nu stiam cum sa iau tricoul de sub picioarele mele fara sa ma vada. Oricum il calcasem destul si deja avea urme pe el.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:20 pm

Cautam ca disperatu' tricoul meu, renuntand intr'un final. Preferam sa imi dezaprob ideile prin simplu fapt ca nu il gaseam. Imi las corpul sprijinit de faianta, inchizandu-mi ochii cand pielea simti raceala.Inghit sec, pasind in spate. Nu dupa mult timp imi intrept privirea asupra tipului, dorind sa ii vad si corpul.Pura curiozitate ma omora. Imi maresc involuntar cand privirea-mi fu'atintita asupra picioarelor sale, vazandu-mi tricoul calcat. Deja simteam cum sangele circa din ce in ca mai repede, situatia creand noi nervi.Zambetul fortat imi dasparuse, avand o expresia de-a dreptul serioasa. Cum sa nu ma enervez?Pasesc spre el, fiind vizibil deranjat. Ah!Ce naiba puteam sa ii fac unui copil ? Oricum, de data asta deja intrecuse limita,cu vointa sau fara:
-Te dai dracului de pe tricoul meu?
Intreb sarcadat,incercand sa nu apelez la moduri josnice. Inca incercam cu greu sa ma abtin in a nu-l lovi sau profita de situatie.Puteam face multe,dar nici ca ma lasa constiinta
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:26 pm

Iar simteam cum inima imi bate ca o nebuna pentru simplu fapt ca m-ar putea vedea. Observand ca isi gasise alta preocupare, rasuflu usurat,pregatit sa ma dau de pe tricou si sa il iau. Nu aveam de gand sa inapoiez tricou,din contra,ma gandeam sa il spal si sa ii spun ca l-am gasit ca prin minune prin baie. As fi dat eu de el,daca era nevoie as fi batut la toate usile pana l-as fi gasit. Prea tarziu insa,caci tonul vocii lui ma facu sa ma opresc intr-o pozitie ciudata, aplecat pentru a lua tricoul. Repede isi mai schimba tonul vocii. Ma dau la o parte de pe tricou si il ridic de jos,intinzandu-l. Petele erau chiar vizibile,cu greu l-as fi putut pacali ca eu nu am facut nimic.
-O sa il spal,promit ! ii zic calm,impaturind tricoul si tinandu-l in mana stanga. Macar asa sa fi scapat de o viitoare pedeapsa la care chiar ma asteptam dupa folosirea acelui ton. Imi indrept spatele,renuntand la acea pozitie de "capra" .
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:34 pm

Pasesc inca nervos, bineinteles intr-un ritm alert. Cum sa merg linistit cand imi stiam tricoul calcat in picioare? Dau negativ din cap, stramband din buze:
-Nu ti-l dau.Mi-l spal si singur.
Spun, inca recunoscundu-se raceala din voce. Ma abtineam cu greu sa nu recurg la diferite modalitati pentru a-i araa pustiului de ce sunt instare. Odata ajuns langa el, imi iau tricoul, fara a-i da vreo explicatie. Nu suportam sa il vad atingandu-mi tricoul. Detestam orice persoana din jur, el nefiind o exceptie. Fiintele uneori chiar puteau fi amuzante, oricine ajungand intr-un final o simpla eroare. Imi trec fugitiv degetele peste pielea de la nivelul gatului sau, expresia ramanand aceeasi:
-Data viitoare fi mai precaut daca nu doresti nimic in schimb.
Spun, fiind de-a dreptul sigur ca nu va mai exista o data viitoare.Cat stateam eu in aceasta cladire cu siguranta nu va mai avea sansa de a purta o convorbire cu mine.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:47 pm

De data asta totul se derula cu viteza luminii. Acum preferam sa se miste in reluare,dar nu puteam controla timpul. Daca as fi putut,deja ma aflam in camera mea la caldura,fara sa simt faianta rece, dupa un dus perfect. Imi zmulge tricoul din mana, facandu-ma sa imi dau ochii peste cap la replicile lui. Ce-l apucase sa-mi atinga gatul? Mai avea si mainile reci. Il privesc pentru o secunda in ochi,apoi ii inchid datorita degetelor sale ce inca le simteam pe pielea mea. Intentia fusese sa ii iau si eu tricoul din mana si sa fug cu el pentru a-l spala,numai sa ii fac in ciuda ca il pot spala si eu. Cu greu m-am putut abtine de la aceasta idee si totusi mi-am deschis ochii, ranjind ca un prostanac. Sigur daca ma uitam in oglinda si mi-as fi vazut ranjetul as fi inceput sa rad. Fixez cu privirea tricoul din bratele sale,apoi usa de la iesire. Acum ma asiguram ca pot fugi,chiar daca el ramase in fata mea,ma puteam strecura cat ai clipi pe langa el. Asa am si facut. I-am apucat tricoul cu ambele maini, incepand sa trag de el. Dupa ce as fi facut asta,ar fi trebuit sa fug,insa totul decurgea prost. Nu ii puteam lua tricoul,avea o forta mult mai mare ca a mea, neputand sa il iau din mana.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:54 pm

Oftez, nedorind sa ii dau sansa tipului. Eram al naibii de orgolios,lucru ce detinea marea parte din propria decizie.Trec prin fata oglinzii realizand cat de penibil aratam.Ochii erau usor conturati, vizibilitatea fiind slaba.Pierce-urile nu era toate si astea prost alese. Imi dau ochii peste cap, luand prosopul si pentagrama ce o lasasem langa,dand sa ies. Numai aveam ce cauta aici.Facusem baie iar durerea de cap nici ca se ameliorase.Imunitatea la pastile ma stresa, avand de gand totusi sa trec pe la doctoru ala...candva..candva intr-un viitor indepartat.
-Pa.
Spun scurt, apasand clanta rece a baii si iesind. Imi las corpul sprijinit de perete,abia acum avand sansa de a-mi arata proasta stare.Imi duc mana la nivelul capului, incruntandu-ma.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:02 pm

Slabe sanse sa reusesc ceea ce imi propusesem. Imi retrag mainile,ducandu-le la spate, stand ca un copilas nevinovat,asta pana cand trecu prin fata oglinzii ,se holba putin la aspectul lui apoi pleca. Imi duc mainile in san,incruntandu-ma.
-Du-te dracu ! tip la el,fara sa ma mai intereseze daca avea sa ma auda sau nu,cu siguranta nu s-ar mai fi intors inapoi sa imi faca ceva in felul in care arata.
In sfarsit singur,acum imi puteam face dus linistit. Ma dezbrac in cateva secunde, pastrandu-mi doar boxerii pe mine. Ma uit spre cabina de dus, pierzindu-mi de tot cheful de dus dupa toate cele petrecute. Imi frec ochii cu palmele,uitandu-ma spre usa. Incep sa tremur usor datorita temperaturii si cu toate ca nu ma dezbracasem de mult timp,incepuse sa mi se faca frig,fiind foarte sensibil la temperaturile scazute.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:08 pm

Imi frecam usor fruntea cu mana, simtind cum incetul cu incetul imi pierdeam toata ratiunea cu care am fost inzestrat. Singurul lucru ce imi aduse un mic si schitat zambet fu' replica tipului. Cu toate ca nu avea nicio sansa impotriva mea, nici ca se abtinea. Imi las corpul sa alunece in jos, pana cand simt podeaua. Eram sigur ca tipu' ala facea dus acum. Doar nu avea sa fie un ciudat ca mine, sa stea mai bine de o ora in fata oglinzii.Imi dezaprob gandurile prin miscari lente de cap, simtind cum acesta dorea sa explodeze in orice clipa. La naiba!Asta imi mai lipsea intr-o zi atat de penibila cum aveam.Oftez, facandu-mi un obicei din asta. Oare avea sa imi treaca odata ? Eram prost dispus, sperand ca durerea de cap sa nu fie iar rezultat al mintii mele.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:14 pm

Fapt ca incepusem sa tremur, ma facu sa ma bag in cabina de dus si sa dau drumul la apa. Din greseala,am nimerit robinetul cu apa rece, scotand un tipat puternic cand imi uda corpul. Bun inceput de dus! Asta imi mai lipsea. Incep sa topai prin cabina, schimband cat de repede am putut apa. Acum era mult mai bine,insa tot nu ma puteam relaxa asa cum as fi sperat. Incep sa imi sapunesc corpul,spalandu-mi si parul . Dupa ce m-am clatit, am mai ramas ceva timp sub jetul de apa fierbinte, stand cu fata in sus si cu ochii inchisi,lasand apa sa imi curga pe fata. Era placut acel sentiment,insa nu puteam sta asa la nesfarsit. Opresc apa si ies din cabina, fiind atent sa nu cad iar. Imi fusese invatatura de mine. Acum aveam alta problema : nu imi luasem haine de schimb si nici prosop nu aveam. Ce prost puteam fi ! Imi trec mainile prin par, scuturandu-l usor. Nu aveam ce face decat sa ies pe hol in boxeri. O idee foarte proasta insa speram sa nu ma vada nimeni. Imi iau hainele in mana, lasand picaturile de apa sa alunece pana jos. Am inaintat pana la usa, uitandu-ma inca o data in felul cum aratam. Am oftat,dandu-mi ochii peste cap.
-Doamne,sper sa nu fie nimeni! mi-am zis, deschizand usa.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:24 pm

Ranjetul imi revenise pe fata , reusind sa aud tipatul pustiului. Nu stiam de ce,da'nici ca vroiam sa aflu motivul. Auzind cum usa se deschise, ma ridic rapid, inclinandu-mi capul in ambele parti.Eram sigur ca era tipul si nu aveam de gand sa ii dau ocazia de a ma vedea asa. Totusi..cum de durase atat de putin? Pierdusem notiunea timpului?Oftez,incepand sa rad cand il vad in boxeri.Asa deci.. cu toate ca aveam sansa de-ai vedea corpul, ii intind prosopul, dand negativ din cap:
-Ah..acum cine mai e precaut.
Spun, amuzandu-ma de situatie.Cu siguranta nu aveam de gand sa las si aceasta ocazie sa imi scape.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Simple pleasures are always the last refuge Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge I_icon_minitime

Sus In jos
 
Simple pleasures are always the last refuge
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Cabana :: Dusurile-
Mergi direct la: