Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Simple pleasures are always the last refuge

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:28 pm

Tocmai gand doream sa ma asigur ca nu e nimeni,il vad pe tip,exact in fata mea. Cum? De ce mai era inca aici? Credeam ca plecase. Asta inseamna ca imi auzise si injuratura si tipatul. Firar sa fie,iar acum ma mai vedea si aproape gol. Ma inrosesc in obraji imediat, incercand sa imi ascund fata cu palmele,insa nu puteam acest lucru datorita hainelor ce le tineam in mana. Am profitat de ele si mi-am ascuns diferite parti ale corpului,simtind ca un fel de vant ce imi venea din fata. Asta era datorita curentului ce era pe hol. Intind repede mana si iau prosopul din mana lui,aruncand hainele pe jos si invelindu-ma cu el.
-Multumesc!
Nu stiu daca era noroc sau pur ghinion ca il intalnisem,insa cu acel prosop ma simteam mai in siguranta.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:45 pm

Dau negativ din cap,zambetul marindu-mi-se considerabil. Se pare ca tipul era a naibii de timid. Simtind ca imi acceptase prosopul, dau indiferent din umeri preferand sa nu zic nimic. Imi trec fugitiv mainile peste bretonul ud, drept, asigurandu-ma ca imi acopera ochii. Detestam orice particica a propriului corp.Aveam o groaza de defecte ce devenise obiceiuri, lucru ce imi era greu sa schimb.Oftez, pasind in spate,intorcandu-ma pentru a gasi usa camerei mele. Deja numai aveam ce face pe hol si de stat, de ce as sta? Imi scutur usor capul in ambele parti, agravand situatia. Acum nu numai ca muream de durere de cap dar ma si apuca o stare de ameteala inexplicabila. Imi pun mana pe clanta reusind sa o vad dubla.Ce moment oportun!.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:51 pm

Incep sa fac cateva pirueta, uitand in acel moment ca nu sunt singur si ca ma aflam pe hol,acolo unde m-ar fi putut vedea oricine iesea sau intra in propria camera. Imi iau hainele de jos si le chitesc,tinandu-le sub brat. Speram ca prosopul nu avea sa cada de pe talia mea cel putin pana ajungeam sa ma schimb. Simt cum imi vibreaza picioarele,de abia putand sa pasesc. Era prea frig. Nici nu ma miram,in toiul iernii eu bantuiam holurile cabanei ce nici macar nu erau incalzite. Ma uit spre tip cu coada ochiului,incercand sa imi dau seama ce se petrece.
-Ai baut ceva? incep sa chicotesc,uimindu-ma oarecum comportamentul sau.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 11:28 am

Inca incercam sa imi dau seama care dintre clanta e cea reala. Tot ma bazam pe iluzie, ramanand cu mana in aer. La naiba! Treptat reuseam sa vad mai bine, cu toate ca inca ma mai chinuiam sa apas clanta.
-Nu.
Ii raspund scurt, reusind sa simt fierul rece in mana. In sfarsit nimerisem bine! O apas,intrand in camera.Ah! Se vedea ca dracu'.Toate lucrurile erau duble, nereusind sa le deosebesc.Oftez, aruncandu-mi cheile si telefonul pe pat,pasind spre noptiera si scotandu-mi pachetul de tigari. Eram un adept al acestora! Imediat ce simt tigara intre buze,o aprind intinzandu-ma pe canapea. Mereu ajungeam in aceeasi postura... Imi plangeam de mila, stiind ca e numai vina mea.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 1:25 pm

Ce raspuns direct ! Sigur nu se indoia de asta,insa eu eram sigur ca avea ceva,inca de cand am alunecat in baie. Persoanele au caractere diferite,nu aveam de ce sa il invinovatesc . Pana la urma poate avea dreptate,nu bause nimic. Observ cum reuseste sa deschida usa si sa intre in camera. Imi indrept privirea spre picioare, rasufland usurat ca toata apa de pe corpul meu se evaporase, insa nu ma ajuta deloc sa imi fie mai cald. Fac cativa pasi in fata pana ajung in dreptul incaperii. Nici un sunet,nici o replica. Atunci de ce lasase usa deschisa,astepta musafiri? Fara sa ezit, trec de prag si ajung in camera sa. Nici timp sa analizez anumite lucruri si colturi ale camerei nu am avut , ca ma opresc cu privirea asupra lui. Statea intins pe o canapea fara sa faca mare lucru. Tot ce intelesesem din gesturile lui era ca imi dadea voie sa intru in camera, ba din contra, chiar ma ruga dar ori ii era lene sa vorbeasca,ori nu stia cum sa spuna. Inchid usa in urma mea dupa care fac cativa pasi in fata. Acum ma aflam in aceeasi camera cu el. Urmatoarea miscare? Nu stiu ...
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 2:21 pm

Puteam scapa asa usor de aceasta durere ingrozitoare? Dusul mi-o amplificase, agitandu-ma mai rau. Acum nu numai durerea era problema ci si starea de ameteala de la inclinarile alea ale capului. Auzind pasii unei alte persoane in camera, imi deschid ochii atintindu-mi privirea asupra usii apoi a tipului. Da' avea curaj.
-Ce cauti?Daca eram dezbracat veneai peste mine , stii?

Intreb retoric, lasandu-mi vocea sa fie auzita imediat ce ma ridic in sezut.Imi las bretonul doar peste unul dintre ochi, fiindu-mi prea greu sa am ridic pentru a-l usca. Oricum,nu avea sa stea ud toata viata. Dau indiferent din umeri, continuand sa trag fumul posesiv in mine, tusind la ultimul fum. Ah! Nu se spune ca racisem... Era groaznic cand raceam. N-aveam chef de nimic
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 2:36 pm

Apuc de colturile prosopului , strangandu-l mai bine pe talia mea. Ma uit ciudat spre tip, dand din umeri la replica lui. Acum chiar nu mai pricepeam nimic. Ii era greu sa inchida usa in urma lui ?
-M-am asigurat inainte sa intru ! ii zic in soapta, ducandu-mi privirea in podea.
Pana la urma nu cred ca avea de gand sa ma dea afara chiar daca eram binevenit sau nu in camera lui. Cred ca in viziunea lui eram cam nesimtit, insa avea dreptul sa isi faca o parere despre mine. Imi ridic capul si raman in aceeasi pozitie, stand in picioare in mijlocul camerei privind fumul ce plutea pana la tavan.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 6:01 pm

Probabil exagerasem cu personalitatea mea, oricum un lucru e sigur. Nu aveam sa ma schimb pentru el.Imi duc lent mana dupa gat, continuand sa inhalez fumul tigarii mai mult stinsa decat aprinsa. Oftez, lasand tigara sa cada pe podea.
-Si cum te-ai asigurat?
Intreb amuzat, ridicandu-ma si pasind spre el. Cu siguranta tipu' isi facuse o parere despre mine, una pe care mereu mi-o cream in fata necunoscutilor. Nu vroiam sa le dau sansa de a ma cunoaste celor din jur . Ii invinovateam nedrept prin ce trec, fiind constient de acest lucru insa nereusind sa ma conving de contrariu. Imediat ce am ajuns in fata lui, schitez un zambet slab, ridicand o spranceana. Dupa inaltime se vedea ca sunt mai mare, sau mai dezvoltat. Fie ce o fi. Doar varsta imi putea spune adevarul, lucru ce nu aveam de gand sa il intreb
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 6:16 pm

Strang bine hainele la piept pentru a ma putea incalzi. De ce avea asa frig in camera? Nu a auzit de surse de caldura? Ma uit spre geam incercand sa imi dau seama daca e deschis. Prea greu,ochii deja mi se incetosau.
-Pai m-am uitat , ii raspund repede ca sa vada ca nu stau prea mult pe ganduri.
Ah,ma prinsese cu intrebarea asta. De ce trebuia mereu sa actionez fara sa gandesc? Voiam doar sa par mai superior si sa ii raspund fara a sta mult pe ganduri,dar uite ca o dadusem in bara. Se apropia incetul cu incetul de mine, facandu-ma sa cred ca am comis o crima dupa felul in care ma privea.
-Defapt... nu m-am uitat, am banuit ! am dat-o la intors,stiind ca nici asta nu va functiona. Macar incercasem.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 7:50 pm

Incep sa rad, dand negativ din cap.Cat de prost ma putea crede? Oftez, dand negativ din cap:
-Tsk! Stii doar ca nu functioneaza asta cu mine, nu?
Intreb retoric, continuand sa imi misc capul in directii opuse pentru a-mi sustine intrebarea.Normal ca raspunsul il stiam deja, dar aveam obiceiul de a pune intrebari retorice asa intotdeauna afland ceea ce ma intereseaza:
-Lasand asta la o parte.De ce ai intrat?Nu iti dau tricoul daca de asta imi faci onoarea de a-ti avea prezenta in camera.
Spun stramband din buze.Nu renuntam la tricoul ala nici mort!
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 7:57 pm

Bineinteles ca nu functionase, doar dadusem raspunsul fara sa ma gandesc, pe deasupra incepand si sa ma balbai.
-Chiar crezi ca inca mai umblu dupa tricoul ala? ridic usor tonul pe parcursul intrebarii, tinandu-mi mainile incrucisate la piept si batand usor din picior. Era ca un fel de tic,caci nici nu-mi dadeam seama cum si cand faceam asta.
Daca asta credea el se insela,oricum motivul adevarat nu il afla asa usor,sau poate ca da daca ma tot invartea cu atatea intrebari la care nici eu nu le stiam raspunsul. Imi las din nou privirea in podea,simtindu-ma oarecum vinovat pentru ca ridicasem tonul. De obicei eram foarte calm in orice situatie si nu vorbeam asa, insa in preajma lui parca imi permiteam sa fac asta.Chiar daca nu il cunosteam imi daduse o astfel de impresie.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:05 pm

Schitez un mic zambet, realizand cum se balbaia.Habar n-aveam de ce o facea dar clar nu puteam remedia momentan acest lucru. Imi ridic o spranceana cand ridicase onul, prinzandu-I barbia intre doua degete:
-Nu tipa la mine..
Spun, dand negative din cap. Oftez, analizandu-I trasaturile fetei. Habar n-aveam cine e si chestia era reciproca.Cu toate astea el tipa la mine..Avea curaj, nu gluma!
- De data asta consecintele nu vor fi placute daca se mai repeta
Il avertizez, simtind nevoia de a o face. De obicei persoanele se trezeau cu o reactive neasteptata din partea mea, nici ca le faceam anuntata urmatoarea miscare.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:19 pm

Nu aveam de gand sa ma mai speri, de fiecare data cand faceam ceva prost nici ca se razbuna pe mine din nu stiu ce motiv. Ma incrunt in timp ce ma priveste si da din cap negativ. Vina lui ca isi crease o astfel de impresie in fata mea. Nu puteam sa imi scot din minte ca mi-ar face ceva rau sau ca s-ar razbuna. Simteam vag acel miros de tigari,incepand sa stranut. Nu fumam, de aceea eram si alergic la acest miros. Cum de abia acum il simtisem? Cu toate ca replicile lui nu ma speriau deloc,gesturile sale din contra ma faceau sa ma simt al naibii de vinovat. Primisem multe altele neplacute datorita comportamentului meu pueril.
-Ti-am zis , am facut karate, zic printre mici pauze ca sa iau guri de aer.
Stramb din nas datorita pozitiei pe care o luase,tinandu-mi barbia intre degete. Firar, mirosea groaznic, nici ca mai puteam sa respir o secunda langa el,de aceea am si facut doi pasi in spate, privindu-l printre suvitele ude ale bretonului.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:26 pm

Ii analizez atent fiecare miscare, realizand si defectul sau, sau mai bine zis slabiciunea. Fumul de tigara il deranja atat de mult? Continui sa dau negativ din cap, ranjind larg expunand o expresie malefica.Imi duc tigara intre buze, tragand puternic fumul din ea. Imi duc mana la nivelul gatului sau, apropiindu-mi chipul de al sau. Era clar ca asta il va deranja.. Imi trec fugitiv buzele peste ale sale, suflandu-i brusc fumul sperand sa inhaleze putin. Continui sa am aceeasi expresie, dand indiferent din umeri:
-Numai incerca nimic.
Spun scurt, scotandu-mi o alta tigara din pachet, lasand-o si pe aceasta sa cada din propria mana. Nu aveam obiceiul de a le fuma pana la capat.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:37 pm

Ah,acum de ce ma privea asa? Ce avea de gand sa faca? Am inteles iemdiat ca el se razbuna prin vorbe, nici decum printr-o palma sau violenta fizica. Cel putin asta am constatat in tot acest timp. De data asta simteam mirosul de tigara si mai aproape de mine,inhaland acel fum imediat ce il sufla spre mine.
-Pfu, idiotule, nu vezi ca nu-mi face bine fumul ? tip la el, de data asta fara a ma mai putea abtine.
Calc tigarea ce ii cazuse pe jos, dandu-mi bretonul din ochi. Am inceput iar sa stranut,privind fereastra la care nu puteam ajunge datorita tipului ce statea in fata mea. Ce sa nu mai incerc? Sa il pacalesc cu toate explicatiile alea false? Pai daca nu faceam asta cum as fi scapat de intrebarile lui ?! Murmur ceva de neinteles,ca un fel de injuratura, uitandu-ma spre noua tigare ce o luase din pachet. Intind mana si o iau rapid, inainte sa o aseze intre buze.
-Inteleg, de mine nu-ti pasa, nici nu te invinovatesc, dar nici tie nu iti face bine fumul asta.
Imediat dupa replica i-am aruncat tigarea pe jos,calcand-o si pe aia. Ce-mi placea sa fac pe autoritarul.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:44 pm

Chicotesc la reactia sa, enervandu-ma cand iar ridicase tonul al mine, sip e langa asta ma mai facuse si idiot. Stramb din buze, lasandu-mi vocea auzita:
-Nu iti mai incerca norocu’.Sunt in stare sa dau in tine cu toate ca m-am abtinut cu greu pana cum, inteles?
Spun, tonul fiind ridicat , specific mie. Ce-i drept imi iesisem din fire, mai ales cand imi calcase tigara. Asta era lucrul ce intervenise peste ideea mea de a ramane calm. Cum puteam sta linistit cand imi vedeam si tigara si imaginea calcate in picioare?! Trag puternic aer in piept, incercand sa ma linistesc. Era rau cand ajungeam in momentul in care sa nu ma mai pot abtine.
-Acum te-as sfatui sa incerci usa pana nu vei regreta.
Il avertizez , stiind ca nu sunt cel mai bun la a-mi mentine calmul. Nu imi placea cand trebuia sa ma descurc singur cu astfel de pusti irevocabili ca si comportament. Cu toate ca si eu ma aflasem printre cei ca el, nu conta asta acum
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeDum Dec 19, 2010 8:53 pm

Comportamentul meu era de neinteles, nici eu nu imi dadeam seama ce sau cine ma schimbase in halul asta. Stiam ca am de suferit cu tonul ala, mai ales ca imi spusese inainte sa nu tip la el. Il intelegeam perfect,nici eu nu suportam sa tipe cineva la mine, cu toate ca si el incepuse sa isi schimbe tonul vocii, nu puteam interveni. Sa inteleg ca se abtinuse pana acum? Un pas gresit si gata,eram mort, asta voia sa zica?
-Nu , murmur, auzind a doua replica a lui.
Ma las in fund, afisand o fata de nevinovat. Si asta era un tic de al meu. Imi ridic privirea asupra lui,lasandu-mi hainele intre picioare, ducandu-mi o mana spre gura.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 6:32 am

Il privesc atent, sperand ca replica mea sa isi faca efectul in liniste, vazand ca obtin total contrariul. Tipul se asezase pe podea, lucru ce ma facu' sa imi dau o usoara palma peste frunte. Ce capos mai era!Oftez, asezandu-ma langa el, privind in partea opusa:
-Si de ce vrei sa stai?
Intreb, neintelegand nimic. Imi duc o mana la nivelul capului, asezandu-mi apoi bretonul. Aveam un tic, bineinteles creat de mine si mintea mea bolnava.
-Ah!Te avertizez. Chiar nu putem fi amici. Nu am nevoie.
Spun, dand pozitiv din cap , aprobandu-mi replicile. Nu vroiam acest lucru, neavandu-ma in relatii bune cu majoritatea persoanelor din jur.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:33 am

Imi asez mainile pe prosop,incepand sa pipai materialul si sa ma joc cu el in mana , uitandu-ma la miscarile lui, fixandu-l de fiecare data cu privirea.
-Sa-ti stau tie pe cap, zic in soapta, bagandu-mi privirea in haine ca sa ascund acel mic zambet malefic, altfel as fi fost demascat.
Acum stateam cu fata in haine,cautand un moment de a lua aer caci era foarte sufocant. Nici de al naiba nu m-am ridicat nici dupa a doua replica a lui.
-Cine zice ca nu putem fi ? il intreb, mentinandu-mi tonul de morocanos .
Se alesese cu un copil pe capul lui. Imi dau la o parte o bucata de material cat sa ii pot vedea expresia. Macar asa imi dadeam seama daca urmatoarea lui replica e de bine sau de rau.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:04 pm

Oftez, dand negativ din cap. Cat de mult insista sa ramana? Fiecare intrebare isi gasise un raspuns negativ, lucru ce ma cam enerva. Nu eram obisnuit ca eu sa fiu gazda, neavand de mult timp parte de musafiri necunoscuti. Auzind ultima sa replica, stramb din buze asezandu-ma pe podea si lasandu-mi capul sprijinit de marginea patului:
-Nu putem fi amici deoarece nu vreau. Si da, eu spun asta.
Spun, avand in voce siguranta de care aveam nevoie. Nu aveam de gand sa ii dau mai multe explicatii, nedorind sa ma complic cu simple amanunte.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:18 pm

Cu toate ca paream a avea alta preocupare eram atent la toate miscarile lui si mai ales la replicile sale, care in momentul de fata pareau a fi cele mai importante.Ma ridic in picioare dupa ultima s-a replica avand grija sa nu-mi cada prosopul. Atata mai imi trebuia sa raman iar in boxeri si sa ma fac ca un rac la fata . Ma indepartez cu pasi mici de el, apropiindu-ma din ce in ce mai mult de usa. Aveam de gand sa plec,sau cel putin impresia asta voiam sa i-o dau. Cu capul plecat in podea ma apropiam de usa, ajungand in fata ei. Ma intorc cu fata spre tip,observandu-i pozitia ce nu o prea intelegeam. Cert era ca statea intins. Ma intorc cu spatele la usa, afisand un zambet larg, luand-o apoi din loc spre el,de unde pornisem. Ajung atat de aproape de tip incat ii puteam analiza tot corpul stand doar in picioare. Brusc ma aplec ,punandu-ma deasupra lui, fara a ma lasa cu toata greutatea,sprijinindu-ma in genunchi.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:33 pm

Stramb din buze, privindu-i fiecare reactie cu coltul ochiului.Se parea ca alesese sa plece. Rasuflu usurat, inchizandu-mi scurt ochii. Bineinteles, cu greu i-am redeschis cand imi simtisem corpul atins. Aveam o vaga idee, la urma urmei nici ca auzisem usa. Ridic o spranceana, zambind slab.
-Ce cauti aici?
Intreb, ducandu-mi o sigura mana dupa gatul lui. Nici ca intelegeam de unde atata curaj din partea unui simplu pusti ca el. Ce-i drept, acum realizam ca nici ca stiam numele sau mai ales varsta. Nu aveam de gand sa ma pun acum de estimat. Ori imi spunea el , ori nici ca ma interesam in legatura cu asta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:42 pm

Mainile le-am pus pe pieptul lui,ajutandu-ma si de acestea sa ma sprijin. O alta intrebare din partea lui? Cate mai avea sa-mi puna? Incep sa ii apas abdomenul cu palmele, din nou, fara sa ma las cu toata greutatea. Privesc locul unde decisese sa-si puna mana, apoi ma uit in ochii lui pentru a-i da o explicatie.
-E mai comfortabil aici ! ranjesc ca un copil ce tocmai ramasese singur acasa si avea de gand sa dea o petrece.
Chiar eu ma miram de comportamentul cemi se schimba asa repede. Parca eram un robot controlat din ora in ora de o alta persoana, adoptandu-le personalitatile diferite ale acestora. Oare ce era in mintea lui acum, ca ma asezasem peste el ? Ca sa aflu asta, am decis sa ma mai joc putin cu mainile pe corpul lui, lasandu-le mult mai in jos, pana la slitul blugilor, apasand iarasi cu o mica greutate, mai mult strangand ceea ce ascundea acolo.
-Umm .. e mare ! De ce e asa mare ? dau usor din cap, fiind oarecum mirat.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 7:50 pm

Continui sa stramb din buze, simtindu-i mainile ce se plimbau pe pieptul meu. Inghit sec, marindu-mi ochii involuntar. Micul sau joc isi facea efectul, muscandu-mi usor buza. Il prind de inchieturile mainilor, ducandu-le la nivelul fetei mele.
-Te-as sfatui sa numai incerci asta.
Spun, nefiind gata sa ii dau un raspuns la intrebarea lui. De fapt.. cum as fi putut sa ii raspund? Ce era de raspuns?
Oftez, avand ca idee sa am ridic da nici ca reuseam cu tipul peste mine. Imi inchid scurt ochii, hotarand sa raman calm si indiferent, fiind sigur ca si el este unul dintre pustii capasi ce se enerveaza, plictisesc repede.
-Daca vrei, putem sta asa toata ziua. Nici ca ma deranjeaza
Spun cu un ranjet larg pe fata, continuand sa imi tin ochii inchisi. Cu toate ca abia imi venise ideea, sigur avea sa dea roade. Ce tip ar continua in astfel de conditii?
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitimeLun Dec 20, 2010 8:01 pm

Inca ma holbam la chestia umflata din pantalonii lui. Fara sa primesc vreun raspuns m-am gandit singur la intrebarea mea. Sigur era mai mare decat mine,asta se putea observa si dupa comportament si dupa aspect, fara sa mai bagam in calcul chestia ce o avea intre picioare. Incerc sa imi retrag mainile ,multumit de raspunsul pe care il gandisem singur.
-Mie imi convine ! ii zic la fel de zambaret, fara sa imi dau seama ce planuia el. Atata timp cat nu avea de gand sa ma dea jos sau sa faca ceva care m-ar fi deranjat, aveam de gand sa stau cat dorea el. Imi incolacesc picioarele dupa talia lui caci mainile nu le puteam folosi , stand cat mai comfortabil. Dupa spusele lui aveam sa stam mult in pozitia asta.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 Empty
MesajSubiect: Re: Simple pleasures are always the last refuge   Simple pleasures are always the last refuge - Pagina 2 I_icon_minitime

Sus In jos
 
Simple pleasures are always the last refuge
Sus 
Pagina 2 din 3Mergi la pagina : Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Cabana :: Dusurile-
Mergi direct la: