Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Fly baby fly!

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul
AutorMesaj
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:29 pm

Afara se oprise ninsoarea si se puse zapada perfecta pentru ceva snowboarding. Mi-am ales repede niste haine la nimereala, vroiam asa mult sa ma dau pe partie, incat nu-mi pasa cu ce ma imbrac. Am ales o pereche de pantaloni mulati, rosii, simplu si un bigmen gros, lung pana sub fund, gri. Gluga mi-am pus-o in cap. Adoram gluga acestui bigmen, pentru ca era mare si cand o puneam pe cap abea se mai vedea fata mea. Mi-am luat snowboard-ul si am iesit din camera, incuind camera in urma mea. Ma verific, telefonul il aveam, bani aveam, trebuia sa-mi iau tigari. Ies din cabana si ma duc repede pe partie. Ma uit in jos, pentru a vedea cat de lunga e. Zambesc larg, era destul de lunga si erau multe obstacole pe ea, perfect. Ma urc pe snowboard si alunec usor pe partie.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 5:55 pm

Ies din cabana impreuna cu cana mea cu ciocolata calda. Se puteam observa aburii ce ieseau din aceasta si se imprastiau peste tot prin jurul meu,parca pazindu-ma . Fac cativa pasi si ma opresc langa usa,lipindu-mi buzele de cana. Nici nu apuc bine sa beau ca ma ard,inchizand un ochi. Mereu pateam asa,nu ma invatasem niciodata minte,tocmai din cauza asta iesisem afara : sa se raceasca mai repede ! Imi duc privirea spre partie,azi parca eram mai multe persoane ca de obicei pentru ca eu frecventam locul asta mereu si stiam pana si de cate ori au venit anumite persoane. Ori ca ieseam afara ori ca priveam pe geam,tot ii vedeam. Incep sa merg pana la poalele partiei, amuzandu-ma de unii care nici nu stiau sa schieze sau sa coboare panta cu snowboardurile si totusi incercau.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:10 pm

Din cauza vitezei pe care o aveam gluga mi-a zburat din cap, iar parul imi zbura ca naiba. Asta uram cand ma dadeam pe partie, nu-mi statea parul intr-un loc. Poate ar fi trebuit sa-mi pun fes? Nu! Nu port eu asa ceva.
Ma miscam repede pe partie, ocolind fiecare obstacol ce-mi iesea in cale, era asa de usor sa faci asta cand stiai sa faci snowboard de la sapte ani. Mai priveam uneori prin jur, amuzandu-ma de lumea de langa mine. Era naspa cand cadeau pe langa mine, dar aveam noroc si nu dadeam peste ei.
Imi apare un ranjet pe buze, vazand ce era in fata. Ceea ce adoram eu cel mai mult, acele pante care te aruncau in aer. Ma indrept cu viteza spre "topogan", cum ii spun eu si ma arunc putin in aer, nu era mare, asa ca nu ma miram. Fac doar o mica schema, imi indoi picioarele, apucand snowboard-ul cu mana dreapta si ma invart in aer, dupa care aterizez in deplina siguranta pe zapada, continuandu-mi drumul spre baza partiei.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:23 pm

Ma uit spre ceasca cu ciocolata calda,vazand cum nu mai scotea aburi semn ca se racise. Mi-am lipit iar buzele de marginea canii si odata ce gustam din lichid,priveam spre partie sa vad cine mai cade. Privesc fiecare persoana in parte,oprindu-ma asupra unui tip sau tipe,nu-mi dadeam exact seama la cat de inforfolit era. Ma bufneste rasul cand il vad,parca era un eschimos. Indepartez repede ceasca de langa gura ca nu cumva sa vars pe mine caci nu mai aveam mult. Ma sterg cu podul palmei pe la gura,ramanand cu privirea atintita asupra acelui exhimos care,datorita vantului isi dezveleste capul. Chiar eram curios sa vad cum cade si el,caci era un el,insa ma lasa cu gura cascata dupa ce facu acea schema si pica la loc,ca si cum nimic nu s-ar fi intamplat.
-Eschimosii stiu sa schieze? spun ironic,continuand sa il privesc. Trebuia sa cada pana la urma,nu?
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:40 pm

Ma miscam non-salant pe suprafata acoperita de zapada, ne fiind prea atent prin jur, priveam in fata, la locul unde trebuia sa ajung, doar aia conta. Nu stiu cum faceam, dar ocoleam orice obstacol si nici nu ma loveam de toti incepatorii, care cadeau mai ceva ca soldatii pe front. Clar dupa ce terminam pista asta, ma duceam pe alta, poate una mai inalta, mai plina de obstacole si care sa nu aibe incepatori. Stiam ca si eu am fost o data incepator, dar nu umblam pe partii mari pe vremea aia. Ma duceam la aia de incepatori frate! Oftez lung si dau negativ din cap. Deodata in fata ochilor vad doar alb si stateam cu burta pe o suprafata moale. Ce ma?! Care naiba m-a dat jos din picioare? Uite deaia urasc eu incepatorii! Nu te poti misca de ei frate si mai aveam asa de putin pana la baza. Acea persoana se ridica de pe mine si ma intorc pe fund, scuturandu-ma de zapada de pe fata. Bine ca nu incepuse acel cineva sa rada, ca de altfel sigur o incurca. Dupa ce ma curat de zapada imi ridic privirea, observand ca era o blonda care m-a trantit. Normal! Doar e blonda ce naiba, nu puteam cere multe de la ea. Ma ridic in picioare si fata isi cere scuze, spunand ca e prima ei lectie. Ii spun ca nu face nimic, dar sa aibe grija data viitoate, afisand un zambet larg, dar total fals. Ma intors cu spatele la ea, alunecand iarasi spre baza. Mormai o injuratura printre buze.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 6:57 pm

Il urmaresc cu privirea,asezandu-ma in fund,stand ca la spectacol. Parca vedeam un film la cinema 3D. Dupa ce mai beau din ciocolata calda care defapt era rece acum,las cana goala langa mine,sprijinindu-ma in maini, ca sa stau mai confortabil. Noroc ca aveam manusi si caciula,altfel nu ma mai opream din stranutat iar raceala la mine tinea cam mult. Tipul se descurca bine pana acum,se vedea ca nu e incepator,insa ce cauta pe partia asta unde toti isi rupeau cate un os? La cat de atent eram la miscarile lui am putut observa si cand a cazut,apucandu-ma un ras de nu m-am mai putut opri. Nici eu nu stiam sa merg prea bine cu snowboardul dar pur si simplu nu imi puteam controla rasul. Deja simteam cum cateva priviri sunt atintite asupra mea,dar ce sa le fac alora? Rasul e ras si chiar nu ma puteam opri. Mi-am dus o mana spre stomac, privindu-i fata pustiului,apoi a tipei. Dupa moaca sa cred ca nu se mai oprea din injnurat. Dupa ceva timp reia cursa,insa eu tot radeam.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:31 pm

Nu intelegeam ce era asa de greu sa inveti sa faci snowbording. Dintre toate sporturile ce se puteau practica pe munte, acesta este cel mai usor. Si skiatul este mai greu ca asta si totusi toti incepatori nu se pricep de loc, parca ar face snowboarding in maini si nu in picioare. Pana si eu, care la sapte ani erau foarte greu de cap si invatam extrem de greu ceva nou, am reusit sa invat asta in doua ore! Doar doua! Ma rog, am invatat chestiile de baza, adica cum sa aluneci, cum sa incetinesti, sa intorc si sa te opresti! Ce era asa greu in asta? Ajung la baza partiei, si-mi trag iarasi gluga in cap. Imi ridic privirea in sus, cautand o pista. Stiam una, dar era cam departe si chiar imi era lene sa ma duc pana acolo. Trebuia sa vad una mai aproape, mai mare ca asta si cu siguranta fara incepatori pe ea. Ma asez in fund, dezlegandu-mi skaterii de la snowboard. Imi privesc placa, pentru a vedea daca are vre-o zgarietura din cauza fufei aleia. Rasuflu usurat, era la fel de nou ca intotdeauna, perfect. Ma intind pe spate, privind cerul.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:42 pm

Ajunse intreg la baza partiei, fara sa mai pateasca ceva. Ma opresc din ras,trecandu-mi degetele peste buze. Portia de ras se terminase. De ce asa repede? Se opri,lasandu-se jos. Deja terminase spectacolul? Deja incepuse sa imi placa sa il privesc iar el se oprise. Si-a pus gluga iar,amuzandu-ma insa de data asta n-am mai putut sa rad, durandu-ma maxilarul de la ultimul amuzament. O data asezat pe zapada,realizez ca nu era foarte departe de mine. Ce ne despartea era un brad,unul singur. Ma ridic in genunchi si incep sa merg ca un caine,bagandu-mi mainile prin zapada si avansand. Merg usor,dorind sa ajung pana la el. Ma apropi mai intai de brad,privind in sus. O miscare brusca daca faceam si m-as fi cazut cu toata zapada in cap,aratand ca un yeti. Merg usor ca sa nu provoc bradul,ajungand imediat langa tip.
-Eschimosule,stii sa te misti,nu gluma! ma adresez,facand referire la schema pe care o facuse mai inainte.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 7:57 pm

Tot cerul era alb, un alb perfect, fara nicio pata mica, micuta. Uram asta, era prea perfect, nimic in lumea asta nu putea fi perfect. Orice lucru avea un defect, chiar daca aproape invizibil. Bineinteles ca tot am gasit o pata, da! Nu stiam de la ce e, sau de ce e, dar era un norisor mic, micut, care nu era alb, era gri. In sfarsit, am stat doua minute sa-l gasesc, dar macar l-am gasit si pe ala. Ok, acum sa revin la problema mea adevarata. Pista! Vroiam o pista calumea, poate chiar deaia de concursuri, dar sigur nu aveam cum sa intru la ele. Oftez scurt. Poate ar trebui sa ma duc la partia ce o stiam deja? Dar era asa departe si masina nu aveam, defapt nu aveam carnet de conducere. Nici pe taxi nu prea aveam chef sa cheltui bani si singur clar nu ma duceam. Aud pe cineva vorbindu-mi, dupa voce era un baiat. Imi indrept privirea spre el, ridicand o spranceana. Arata exact ca si un catel. Ma ridic in fund, privindu-l.
-E prima data cand vad un caine vorbitor. Ce tare! Spun mirat, dar ironic. Eschimos? Si ma rog de ce sunt eschimos mai cutulache? Intreb amuzat de pozitia baiatului.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:04 pm

Parea a fi cufundat in ganduri,ori dupa modul in care ma adresasem nici nu dorea sa imi raspunda. Deodata se intoarce cu fata la mine, afisand un zambet,insa imi dispare imediat dupa replica lui. Se dadea smecher daca ma facea caine? Probabil chiar aratam ca unul in pozitia asta. Imi indrept spatele,stand doar in genunchi de data asta. Imi scutur mainile,lasand zapada de pe manusi sa cada acolo unde ii era locul adica pe jos. raspunsul la intrebarea lui nu cred ca mai avea rost,insa totusi l-am dat .
-Pai tu chiar arati ca un eschimos! dau din umeri,negasind un raspund mai bun.
Indic cu degetul gluga lui si felul cum era imbracat, chiar ca la Polul Nord.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:33 pm

A fost amuzant felul in care i-a disparut zambetul de pe buze. in momentul in care l-am facut catel. El ma facuse eschimos, asa ca era legitima aparare verbala. Si-a indreptat spatele, stand acum in genunchi. Dupa ce vedeam acum, tipul sigur era mai inalt ca mine. Normal, asa era intotdeauna, mereu eu eram the little one, bine ca m-am obisnuit cu asta. Chicotesc cand ii aud raspunsul, ba chiar rad putin, era amuzant ce a putut spune, mai ales ca se lega de hainele mele. Intelegeam ca bigmenul meu era cam gros, dar nu mai aveam nimic pe sub el si de aceea il luasesi. Uram sa am multe haine pe mine.
-Dragut raspuns. Chicotesc iarasi. E bigmenul calduros, asa ca nu-mi mai trebuie altceva pe langa el. Ii explic de ce l-am luat, ridicand din umeri.
Nu stiam de ce i-am spus asta, dar oricum nu puteam lua inapoi ce am spus.
- Oricum mersi de compliment! Ii spun zambind larg.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:39 pm

Fac doi pasi in fata si apoi ma las in fund. Pasi nu se numeau,caci mergeam in genunchi,insa masurau cat doi. Iau zapada in maini si formez bulgari cu usurinta,datorita fulgilor de nea ce se puteau modela imediat. As fi vrut si eu o haina mai calduroasa,insa ma multumeam cu geaca si cele doua bluze de sub mine,chiar daca nu imi ofereau posibilitatea sa ma misc foarte mult si sa stau confortabil. Revenind la discutia noastra, chiar se pricepea sa manuiasca snowboardul,mai bine ca mine din cate observasem.
-De ce ai ales partia asta? Mai sunt o gramada, ii spun cu un micut zambet pe buze,aruncand bulgarii in fata,cazand prin apropiere. Nici nu ii puteam aruncat departe datorita gecii ce ma tinea din a-mi intinde mana. Ii dadusem de inteles ca l-am urmarit tot acest timp,cel putin asa speram sa creada.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:43 pm

M-am asezat turceste, cat el s-a apropiat mai tare. L-am privit cu atentie cat a facut cativa bulgari, jucandu-se cu ei.
-Pai asta e mai aproape de mine si nu credeam ca va fi asa de multa lume. Deobicei nu-s asa multi aici, iar cei ce sunt, nu sunt incepatori. Ii raspund la intrebare, realizand apoi ca defapt baiatul ma urmarise tot timpul, cat am stat pe pista.
Ma dau usor in spate, privindu-l ciudat.
-Esti un spion sau ceva? Jur ca nu am facut nimic rau! Am fost cuminte, ba chiar Mosul de Craciun va veni la mine! Ii spun serios, agitandu-mi mainile in semn ca nu-i vina mea si n-am facut nimic.
Am vazut ca nu prea isi putea intinde calumea mainile. Parea cam infofolit, deci cred ca avea cam multe bluze pe el, iar geaca nu parea asa de lejera.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:52 pm

Auzind ce a zis, il privesc atent si dau din cap in semn negativ.
-Nu stii nimic despre pista asta! Pe aici sunt majoritatea incepatori si in fiecare zi sunt peste 50 de persoane,asta pentru ca au reduceri la lectiile pe care le da mosul ala.
Continuam sa dau din cap,avand ochii inchisi pana cand ii aud si restul vorbelor,amuzandu-ma. M-am oprit din acea actiune, holbandu-ma la el si la gesturile pe care le facea. Aratam eu ca un spion? Si chiar daca eram unul,ce era el? Un om de afaceri ca sa il spionez?
-Nu ,nu sunt un spion ! il linistesc eu,continuand sa ma amuz.
Mai fac un bulgar,pe acesta aruncandu-l fix in fata tanarului, facandu-i semn sa termine,caci daca ma apucam sa rad,iar m-ar fi durut maxilarul.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 8:56 pm

Avea dreptate, ma mutasesi aici abea ieri sau alaltaieri, ca pana acum statusesi cu parintii. Deci nu mai fusesesi pe pista asta pana acum si nici nu aveam sa mai vin vreodata pe ea. O tura mi-a ajuns ca sa realizez ca locul meu nu era pe aceasta panta. Rasuflu usurat cand aud ca baiatul nu era un spion. Nici nu semana a unul ce-i drept, dar niciodata nu poti sti cu siguranta. Tresar cand simt zapada pe fata mea. Ma sterg repede si-l privesc pe baiat, cu o spranceana ridicata si un ranjet malefic in coltul drept al gurii. Deci vroia sa ne jucam cu zapada? Bine!
Sar pe el, trantindu-l in zapada. Stateam peste el, caci asa puteam sa-l tin cat de cat jos. Incep sa-i arunc usor cu zapada in fata.
-Cere-ti scuze! Ii spun chicotind usor.
Oricum nu ma asteptam sa-si ceara scuze, putina lume facea asta.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:06 pm

Fara sa vreau am inceput sa rad din cauza modului cum arata cu zapada pe fata. Mi-am dus o mana spre gura,oprind acel ras caci maxilarul nu inceta sa ma doara. Nici nu clipesc bine si deja se aruncase peste mine. Unde imi fusese mintea cand l-am lovit? Acum sigur dorea sa se razbune. Il privesc calm asta pana cand simt zapada rece pe fata mea,ce incepea incetul cu incetul sa se topeasca. Fata mea sa face repede rosie datorita temperaturii scazute,incepand sa dau din picioare si sa ma agit.
-Nici gand ! tip la el, punandu-mi mainile peste picioarele sale,pe genunchi mai exact,clatinandu-ma ca sa il dau jos. Dupa ce ca geaca aia ma strangea,se mai pusese si el peste mine.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:12 pm

Continuam sa-i arunc zapada pe fata, chicotind cand observ ce rosu era, clar de la temperatura, dar era amuzant. Exact cum credeam, normal ca nu-si cerea scuze! Nici eu nu as fi facut asta in locul sau. Am marit ochii cand am vazut ce fel m-a apucat de picioare si ca a inceput sa se clatine, sigur pentru a ma da jos. Nu era prost tipul, da nici eu nu cedam asa usor. Imi duc mainile dupa gatul sau, tinandu-l strans.
-Na ca nu ma dai jos! Spun pe un ton copilareste, scotand limba la baiat.
Era ciudata pozitia in care ne aflam, mai ales ca-l tineam si de gat. Eram sigur ca oamenii care treceau pe langa noi, sau care ne vedeau de mai departe, spuneau ca suntem impreuna, iar adevarul era total altul. Noi defapt ne certam, intr-un fel.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:17 pm

-Da-te, da-te jos ! murmur,gura fiindu-mi acoperita dintr-o data de zapada.
Pe langa faptul ca nici nu mai vedeam,acum aveam zapada si in gura. Speram sa nu imi intre pe sub haine si sa imi ud bluzele,altfel as fi racit. Problema nu era ca se afla deasupra mea ci sa nu ma puteam razbuna pe el,acum ca isi schimbase si pozitia. Ar fi fost bine daca imi cer scuze? Intrebarea asta ma punea pe ganduri,facandu-ma sa renunt imediat gandindu-ma ca s-ar fi dat jos.
-Scuze,na , imi cer scuze ! mormai cu jumatate de gura,inghitind acea zapada pentru ca nu aveam cum sa o scuip.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:25 pm

-Yay! Spun vesel, cand aud ca si-a cerut scuze si-l sarut pe nasul sau rosu.
Ma ridic apoi de pe el si ma intind. Eram un copil foarte incapatan, asa ca bine ca si-a cerut scuze acum, caci cine stie ce ajungeam sa mai fac. De obicei faceam orice pentru ca planurile mele sa se duca la bun sfarsit, chiar daca intram de multe ori in belele din cauza asta.
Totusi m-a mirat cat de repede a putut sa cedeze.
-Ai cedat foarte repede. De obicei trebuie sa enervez o persoana cam cinci minute, pentru a-si cere scuze. Spun ganditor.
Chiar asa era, iar la el imi luase clar sub cinci minute, ciudat.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:35 pm

Sarutul ala aproape ca ma facu sa stranut.Nu-l mai simteam peste mine, ceea ce insemna ca sunt liber acum,insa tot doream razbunare. Cu toate ca eu incepusem,tot eu voiam sa termin. Ma intorc cu fata spre el,pregatit si ii mai dau un bulgar in fata, insa ii aud replica. Cedasem repede?
-Asta sa o crezi tu ! mormai,aruncand un al doilea bulgar in fata.
imediat dupa asta,ma ridic in picioare, luand-o la fuga. Nu am fugit mult si m-am ascuns dupa brad,tinandu-ma bine de trunchi incepand sa rad. Datorita rasului meu ,bradul reusi sa se miste,cazandu-mi mie toata povara in cap,la propriu vorbind,acum avand o multime de zapada pe tot corpul. Aratam ca un om de zapad miscator,care prinsese viata.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:49 pm

Ridic o spranceana cand ii aud replica, neintelegand ce vrea sa zica, dar imediat am inteles. La naiba. Serios? Chiar vroia sa ma razbun iarasi? Pana mi-am inlaturat eu zapada de pe fata, baiatul disparuse. Ma uit prin jur. Unde naiba putea sa fie? Nu avuse cum sa fuga prea departe, ca doar nu i-a luat mult sa-si dea zapada de pe fata. Aud incet un ras si apoi cu coada ochiului observ un brad care se scutura. Ma intorc cu fata spre el si cand ma aplec sa-mi iau snowboard-ul, toata zapada bradului cade. Uitandu-ma atent vad ca a cazut pe baiat, asa ca incep sa rad puternic. Arata asa de amuzant acum, incat nu ma puteam opri din ras nici daca as fi vrut
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 9:55 pm

Incep a merge,unde,nici eu nu stiam. Imediat imi inlatur zapada de pe ochi caci ma incurca la culme. Prima persoana ce imi sare in ochi este pustiul ce se prapadea de ras.
-Mai taci ! Si tu puteai sa fii in locul meu ! ii zic bosumflat,incepand sa topai ca zapada sa cada de pe mine. Rasul ala al lui ma facea sa cred ca aceasta razbunare nu era de ajuns,asa ca ma aplec sa mai fac cativa bulgari,aruncandu-i si pe aceea in el.
-Asa iti trebuie, piscotule !
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 10:03 pm

Da sigur, ca si cum daca imi zicea sa tac aveam sa fac asta. Era mult prea hilara situatia in care era el si pariam pe orice ca si el ar fi ras, daca era in locul meu. Incepea deja sa ma doara burta, ba chiar mi-au dat si cateva lacrimi. Chiar daca baiatul nu mai era acoperit de zapada, imaginea lui de dinainte, imi era intiparita in minte, pentru totdeauna. In scurt timp am simtit alti bulgari aruncati spre mine, m-am intors cu spatele la el, lasandu-l sa ma loveasca in spate.
-Nu... nu ma pot opri! Spun printre rasete.
Sus In jos
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 10:11 pm

Am continuat sa arunc cu bulgari,macar asa imi puteam varsa nervii pe el. Nu imi pasa unde il nimeream atata timp cat tot il el ajungeau. Am inceput s aii lovesc fundul,amuzandu-ma.
-O sa ti se ude pantalonii, il avertizez,dorind defapt sa se intoarca fata la mine caci era mai amuzant cand primeai un bulgar zdravan in fata.
Am profitat de faptum ca statea cu spatele,asa ca m-am apropiat incercand sa nu fac mult zgomot. Ajunsesem destul de aproape de el,sarindu-i la gat,incercand sa il dobor in zapada. Devenea amuzanta situatia,caci nu ma mai distrasem de mult timp asa.
Sus In jos
Justy

Justy


Mesaje : 308
Data de înscriere : 13/12/2010

Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitimeSam Dec 18, 2010 10:18 pm

Am tresarit cand m-a lovit in fund, ducandu-mi mainile la acesta. M-am oprit si din ras, caci incepea sa ma enerve ce fel lovea cu bulgarii.
-Atunci opreste-te! Tip la baiat.
Nu aveam sa ma intorc nici mort cu fata la el, chiar nu vroiam sa primesc inca un bulgare in fata. Fata mea deja facuse de trei ori contact cu zapada! De trei ori! Inca o data si raceam mai mult ca sigur. Am marit ochii cand l-am simtit la gatul meu. Nici nu era foarte puternic, asa ca nu puteam sa-i suport greutatea. Am facut cativa pasi, balanganiti, incercand sa-mi pastrez echilibrul, dar nu am reusit. Nu stiu cum, dar in drum spre zapada, am reusit sa ma intorc cu fata-n sus.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Fly baby fly! Empty
MesajSubiect: Re: Fly baby fly!   Fly baby fly! I_icon_minitime

Sus In jos
 
Fly baby fly!
Sus 
Pagina 1 din 3Mergi la pagina : 1, 2, 3  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Partia-
Mergi direct la: