Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Where have you been?

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 4:59 pm

In sfarsit se ocupase naibii si de dosarul meu. Dau negati din cap, iesind din propria masina aruncandu-i soferului cheile de la casa.
-La naiba!
Mormai, realizand ca imi uitasem pachetul de tigari pe scaun. Oftez, pasind in cladire. Dupa cum parea, normal ca ar trebui sa o modelez dupa propria dorinta. Imi indrept spatele, intrand in cele din urma cautandu-mi numarul. Bineinteles nu cel dorit, dar si 13 era bun, macar nu era par ca si la mort. Pf! Lipsea cel mai important amanunt. Tablitele cu numere. Acum ce trebuia sa fac?Sa incep sa numar? Imi dau o palma usoara peste frunte, privind pierdut toate usile. Pasesc inainte, rostind un numar de fiecare data cand treceam de una.
-13!
Exclam cu un zambet larg pe buze.Deschid usa, trantind-o dupa obicei meu. Patul era numai bun, ideea de asternut negru imprimandu-se in propria minte.


Ultima editare efectuata de catre Alex Mckee in Dum Dec 12, 2010 5:06 pm, editata de 1 ori
Sus In jos
Len

Len


Mesaje : 75
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:02 pm

Hoinaream pe holuri cantand.Vazusem o usa putin deschisa la numarul 13,unde stiam ca nu e nimeni.M;am apropiat si am batut incet.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:08 pm

-Ha?
Exclam imediat ce aud batai in usa. Cine naiba putea fi atat de devreme? Nici bine nu m-am asezat in pat ca am si musafiri? Dau indiferent din umeri, inchizandu-mi pret de cateva secunde ochii:
-Se vede ca e deschis, nu?
Intreb retoric, intreptandu-ma spre usa, tragand de clanta pentru a o deschide mai larg.
Sus In jos
Len

Len


Mesaje : 75
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:10 pm

In fata mea se infatisa un baiat.
-M-ma scuzi,deranjez?intreb sovaind.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:59 pm

O fata? Uhm.. O privesc atent, analizandu-i fiecare parte a trupului cu privirea. Ah! Asta imi mai lipsea. Oricum, nu aveam de gand sa fiu atat de aiurea incat sa o las langa usa:
-Poti intra daca asta doresti.
Spun, facand doar cativa pasi marunti in pasi, pentru a ma asigura de alegerea fetei. Nu aveam de gand sa ma duc in mijlocul camerei si ea sa se razgandeasca, astfel mai facand un drum pana la usa de "pomana"..
Sus In jos
Len

Len


Mesaje : 75
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:00 pm

-Nu,nu,daca te deranjez pot pleca.spun aratand catre usa.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:52 pm

Observand ca afta dorea sa se retraga dau din umeri indiferent, expresia faciala nedand dovada de asta:
-Dupa cum am spus. Este strict alegerea ta si nu as vrea sa intervin peste cuvantul tau .
Spun, inclinandu-mi capul intr-o parte, lasand un mic zambet fortat sa imi continue cuvintele. oricare ar fi alegerea fetei, cu siguranta nu m-ar fi deranjat. Daca ar fi ales sa plece, asta e nu o cunosteam oricum, iar daca ar fi preferat sa ramana la fel de bine cu toate ca ar trebui sa o previn in privinta caracterului meu. Nu de alta dar nu aveam chef de reclamatii.
Sus In jos
Len

Len


Mesaje : 75
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:54 pm

-Bine,voi intra cateva momente.spun pasind in camera.
Sus In jos
Alex Mckee

Alex Mckee


Mesaje : 165
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 8:00 pm

-Bine.
Spun, facand inca un pas mare in spate, asteptand ca fata sa intre. Imediat ce m-am asigurat ca ea era inauntru, inchid usa, zambind cald.
-Vrei ciocolata calda? Tocmai aveam de gand sa imi fac si nu cred ca ar fi prea politicos sa beau singur, de fata cu tine.
Spu, incercand sa explic rolul intrebarii pentru a nu ma eticheta drept "gazda primitoare". Nu suportam sa ascult pareri bune despre mine, de fapt numai auzisem de multisor un compliment adevarat.
Sus In jos
Len

Len


Mesaje : 75
Data de înscriere : 12/12/2010

Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitimeLun Dec 13, 2010 6:58 am

-Desigur am spus zambind.Ar fi minunat.Numele meu este Len.spun si ma inclin.Tu esti?
Sus In jos
Continut sponsorizat





Where have you been? Empty
MesajSubiect: Re: Where have you been?   Where have you been? I_icon_minitime

Sus In jos
 
Where have you been?
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Cabana :: Camerele-
Mergi direct la: