Winter Relax
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Winter Relax

un loc in care iarna ti-e prieten
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 It`s so cold .

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul
AutorMesaj
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:20 pm

Prea frig. Stau pe marginea patului, privind soba. Imi e atat de lene sa intind mana si sa mai bag un lemn. Toata noaptea a fost cald, insa acum, spre dimineata s-a racit dintr-o data. Umerii imi sunt goi, iar corpul imi e acoperit doar de un tricou lung, alb, pana la genunchi. Tremur inconstient. Cu un simplu gest apuc un lemn subtire,deschid usita sobei si il arunc acolo. In cateva minute trebuia sa se faca din nou cald. Imi mut privirea spre geam. Ninge! Ce frumos !
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:30 pm

Un stranut acut umplu linistea holului,facand ca pentru o clipa aceasta sa dispara.Mergeam cu picioarele taras pe lemnul rece,stergandu-mi nasul.Uram cand eram racit,plus ca in camera mea frigul persista de cateva zile bune,de cand era sa dau foc la cabana.Nu ma pricepeam sa fac focul deloc.Stranut din nou simtind cum ma lua o durere de cap
-Firar...asta imi lipsea
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:32 pm

Atat de liniste. Eram foarte concentrat asupra jocului facut de fulgii de nea . Insa pe chip imi aparu un zambet sters cand fereastra incepu sa se abureasca. Era clar : in camera incepea sa se incalzeasca, insa cum mai puteam admira micutul joc al acestora? Ma ridic grabit de pe suprafata moale cu gandul de a fugi spre geam pentru a-l sterge, insa un zgomot ma intrerupse. Se parea ca vine de afara,mai exact de dincolo de usa. Imi musc instinctiv buza de jos si, curios de fire, iau cearsaful de pe pat si imi infasor talia cu el. Ma duc spre usa, apoi o deschid rapid si imi scot capul afara,chicotind.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:35 pm

Strang intre pumni patura nu prea groasa ce o aveam pe umeri,sperand ca ma voi mai incalzi insa speram degeaba.Fata-mi alba ca de fantoma nu era un semn prea bun pentru starea sanatatii mele insa,la cum eram de incapatanat,alungam mereu doctorul cand vroia sa ma consulte.Aveam sa ma fac bine intr-un final.Incep sa merg din nou,privind ametit inainte,uitandu-ma dupa numarul camerei mele,fiindu-mi groaza sa intru acolo,stranutand inca o data
-Mai lasa-ma!!
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:40 pm

La inceput nu am vazut pe nimeni, insa zgomotele continuau sa se auda, fapt pentru care de la chicotit am trecut la ras. Pur si simplu acele stranuturi ma amuzau. Imi fac un nod la cearsaf ca sa stea pe mine in caz ca va cadea. Groaznic! Zici ca purtam o rochie alba, mai bine zis una de nunta. Mai putin ma interesa asta in acel moment, caci prin fata mea trecu o silueta cu o patura pe umeri.Semana cu un urs polar ce isi cauta hrana. In mintea mea mi-am zis ca e cel ce provoca acele sunete,asa ca m-am inrosit putin in obraji, stiind ca rasetele mele s-au auzit, cu siguranta.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:44 pm

L-am privit scurt pe cel ce radea intr-una,prinzandu-am de nas ca sa opresc un nou stranut,luandu-ma o ameteala groaznica.M-am sprijinit de perete,fiind la mica distanta de usa baiatului,incercand sa-mi recapat echilibrul.Poate ca totusi mi-ar prinde bine un doctor de data asta,nu?Copil incapatanat mai eram,nu gluma
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:49 pm

Am simtit brusc cum un nor de caldura m-a impins in spate. In sfarsit se facuse cald, iar eu iroseam caldura tinand usa deschisa. Ma uit scurt la baiat, apoi ii inchid usa in nas si ma intorc cu spatele,revenind in camera. Mi-am dat jos cearsaful si, cu gandul de a-l aruncat in pat, imi apare in fata ochilor imaginea tanarului. Nu stranuta fara un motiv anume,nu? Poate ca nici nu avea camera rezervata la cabana. Imi trec instinctiv mana prin par si las cearsaful jos, intorcandu-ma cu fata spre usa. O deschid la fel de rapid ca si prima data si ma uit grabit dupa acea patura miscatoare,dand iarasi cu ochii de ea.
-Hey!murmur,incercand sa atrag atentia. Cred ca iti e frig...Nu vrei sa intri putin inauntru?
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 5:56 pm

Stateam lipit cu spatele de perete,in sezut,butonand telefonul,chinuindu-ma sa vad macar putin clar.Ii trimiteam mesaje patronului canabei spunandu-i sa trimita pe cineva sa-mi faca focul in camera,acesta spunandu-mi ca va dura jumatate de ora pana ce avea sa fie atat de cald cand imi placea mie.Oftez adanc,lasandu-mi capul pe spate,inchizandu-mi ochii.Desii mi-era frig,simteam cum ardeam,fiind imbujorat.Noroc ca mai avema si prieteni pe-aici ce ma puteau ajuta cu focul.Auzindu-i vocea baiatului,il privesc cu coada ochiului pierdut
-Nu...nu vreau sa deranjez
SPun cu o voce subtire,putin ragusita si lipsita de viata
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:00 pm

Ma las in genunchi, macar asa puteam sa il vad mai bine. Vocea lui incepuse sa ma sperie. Oare chiar asa era sau din cauza frigului? Am dat negativ din cap, dandu-ma putin din fata usii cat sa poata observa si el ce caldura aveam in casa.
-Am multe lemne si... e cald.Vezi?
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:02 pm

Imi indrept privirea spre el simtind vag aceea caldura tentanta insa chiar nu vroiam sa-l deranjez.Puteam astepta pana ce camera mea era gata
-Esti dragut insa...chair nu.. vreau sa...
Si nu am mai continuat caci,din cauza durerii de cap,m-a cuprins un somn brusc pe care altii cred ca-l numeau lesin,totusi simtind incontinnuu cum ardeam
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:08 pm

Tonul cu care vorbea era chiar ingrijorator.Am asteptat sa continue fraza inceputa insa in zadar. De ce nu mai zicea nimic? De ce tacea? Imi duc un deget spre buzele mele reci,acoperindu-le apoi cu toata mana. Imi misc putin capul, relizand intr-un final din cauza linistii ca bietul baiat lesinase. Chiar daca voia sau nu,acum trebuia sa il tarasc inauntru. Ma ridic repede si, putin speriat, ma uit pe hol in speranta ca ar fi cineva,insa era pustiu. Dau patura deoparte si il apuc de brate,punandu-mi o mana pe fruntea lui. Era gheata,fapt ce ma ingrijora si mai mult. Il tarasc pana in incapere caci nu aveam forta necesara sa il iau pe sus,apoi,cu putina incapatanare il urc in pat.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:12 pm

Simteam vag caldura ce ma cuprinzea,suprafata moale a patului si lipsa paturei de pe umerii mei.Imi deschid incet ochii,privind ametit in jur,incercand sa-mi dau seama unde eram.Nu eram pe hol,asta era clar,insa nici camera mea nu era.Imi duc o mana la ochi,stergandu-i,ridicandu-ma cu greu in sezut
-Capul meu...
SPun mai mult pentru mine,observandu-l apoi pe baiatul de mai devreme.Sa fi fost camera lui?
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:15 pm

Imi musc de neincetate ori buza, din cauza ca eram ingrijorat. Cum ar fi trebuit sa procedez in situatia asta? Ma invarteam in cerc ingrijorat, aducand pana la urma si patura cu care fusese invelit mai inainte. Vazand cum se ridica si mormaie ceva, am facut ochii mari si mi-am asezat palmele pe umerii lui,impingandu-l cu capul pe perna. Imi duc un deget spre gura si ii fac semn sa faca liniste. Asez patura peste el apoi dispar din incapere, ajungand pe undeva prin bucatarie,lasandu-l singur.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:45 pm

Eram chiar ametit de tot ce se intampla in jurul meu.AM amrit usor ochii,lasandu-ma pe spate si facand liniste asa cum dorise.Ma las invelit,simtindu-mi corpul cu mult cald insa era o caldura placuta.Ma asez comod,inchizandu-mi ochii,ascultand linistea,sperand doar ca prezenta mea nu era o problema pentru el
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:49 pm

Odata ajuns in bucatarie, am inceput sa caut pliculetele cu ceai ca sa fac unul pentru baiat. Inca ma temeam ca nu e destul de cald pentru el asa ca dupa ce am pus ceaiul sa se faca,m-am intors in camera. Am luat cateva lemne in brate si m-am lasat in genunchi in fata usii de la soba. Am bagat doua lemne si am inchis usa,punandu-mi mainile pe soba. Nu le-am putut tine mai mult de 3 secunde caci ardea ingrizotor. Ma ridic si ma uit spre tip, dorind sa il intreb daca e destul de cald, insa nu cred ca m-ar fi auzit.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 6:57 pm

-Imi pare rau pentru asta
Spun deschizandu-mi ochii,privindu-l rusinos pe baiat.Ma simteam nasol ca lesinasem si ca l-am implicat si pe el in asta,plus ca se zbatea atat ca sa imi fie mie bine desii nici nu-l cunosteam si nici el pe mine nu ma cunostea,insa era dragut,mai ales ca ma luase de pe hol cand pur si simplu putuse sa ma lase acolo
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:05 pm

La auzul acelor cuvinte, buzele mi se desprind usor,insa nu am apucat sa zic nimic caci mi-am amintit de ceai. Fug repede spre bucatarie, lasandu-l pe brunet pentru a doua oara cu ochii-n soare. Iau o tava micuta si pun ceaiul in cana,apoi pe tava, incercand sa nu ma impiedic pana ajung in sufragerie. Pasesc usor,privind aburul ce iesea din cana cu ceai. Revin in incapere si ma uit spre baiat fericit.
-Eu doar vreau sa ajut. Poftim,am facut ceai. Ar fi bine sa-l bei ! ranjesc larg, bucurandu-ma ca il puteam ajuta.
Intind tava si o pun pe noptiera de langa el, facand un pas in spate. Imi duc mainile pe tricou si il trag mult mai jos, sperand sa nu mi se vada picioarele.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:10 pm

De ce era atat de fericit?Pentru altii as fi fost un ghipe-n coaste acum insa...el se bucura ca ma ajuta?Zambesc,slab inconet,ridicandu-ma in sezut.Acum ca nu mai aveam patura pe umeri,unul dintre fluturii albastrii ce-i aveam tatuati pe gat,erau la vedere,insa nu pentru mult timp caci mi-am pus din nou patura pe umeri.Apuc cana cu ceai luand o gura din ea.Era perfecta!
-Multumesc pentru tot,raman dator
Ii spun zambindu-i cald,privindu-l cu ochi-mi mari,caprui-rosiatici
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:15 pm

Ma uit cu coada ochiului spre dulap si vad o pereche de blugi uitati pe acolo. Nu eram nici chititi,nici aranjati, fusesera parca aruncati din lenea de a fi pusi in dulap. Ma las jos, in fund si apuc de ei, incepand sa ma imbrac. Il privesc de jos, putin incomod de pozitia pe care o luasem.
-Pentru putin. Nu te puteam lasa acolo, in plus, de la inceput am vrut sa vi sa te incalzesti.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:18 pm

-Nu am vrut sa te deranjez.Adica tu ai spus-o din amabilitate insa chiar nu vreau sa incurc pe nimeni,insa vad ca tot aici am ajuns
Spun luand inca o gura din ceai,simtind cum imi era mult mai bine,chiar daca nasul imi curgea si cred ca avea si febra.Uram sa ma imbrac gros,daca nu purtam tricou nu ma simteam bine iar la cum era de frig prin cabana era si normal ca racisem.
-Apropo,eu sunt Shigo,incatat
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:21 pm

Ma ridic in picioare si inchid fermuarul micut al blugilor. In sfarsit eram imbracat normal, simtindu-ma mai bine acum.
-Shigo, soptesc, scarpinandu-ma in cap.
Nu stiu de unde,insa numele mi se paru cunoscut, sau doar era impresia mea.
-Usagi,incantat! zic la randul meu,intrebandu-l apoi daca ii place ceaiul.
In timp ce ii asteptam raspunsul reusi sa vad intr-o fractiune de secunda tatuajul lui,insa degeaba,caci se vedea doar un sfert din cat ar fi trebuit sa se vada din cauza paturii ce il acoperea.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:24 pm

-Da,e foarte bun,merci
Spun continuand sa-l beau pana cand l-am terminat.Am pus cana la locul ei,tragandu-mi genunchii la piept,adoptand pozitia mea preferata.Priveam in jurul meu analizandu-i camera.Dragut loc,nu gluma.Mi-am indrpetat privirea pe geam,urmarind tacut valsul fulgilor de nea ce continuau sa cada intr-una de azi de dimineata,zambind slab,schitat si inocent
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:28 pm

Imi dau bretonul din ochi caci macar asa as fi vazut mai bine pata neagra de pe pielea lui.
-Ce-i acolo? indic cu degetul gatul acestuia,ramanand asa pana cand as fi vazut vreo reactie din partea lui Shigo.
Sus In jos
Shigo
Admin
Shigo


Mesaje : 617
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:30 pm

Mi-am indreptat privirea spre baiat,incercand sa-mi dua seama la ce se referea,vazand unde arata cu degetul
-Ah,e un tatuaj
Spun dandu-mi patura de pe umeri,lasand sa-mi vada tatuajul,stand cu capul intr-o parte
-Mai am unul,ceva mai jos de asta
Sus In jos
https://winter-relax.forumgratuit.ro
Usagi

Usagi


Mesaje : 319
Data de înscriere : 12/12/2010

It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitimeDum Dec 12, 2010 7:33 pm

Pupilele mi se maresc, fiind atent la acel fluture de pe gatul lui.Acum era mult mai clar.
-Vleau si euu, zic pe un ton de copil,asezandu-ma langa el in pat. Trag de gulerul tricoului pentru a-l vedea si pe celalalt. Aratau superb pe gatul lui iar fluturii erau singurele insecte de care nu ma temeam.
-Glumeam, zic brusc, dandu-mi seama ce ton folosisem inainte..
Nu doream sa par un copil in fata lui.
Sus In jos
Continut sponsorizat





It`s so cold . Empty
MesajSubiect: Re: It`s so cold .   It`s so cold . I_icon_minitime

Sus In jos
 
It`s so cold .
Sus 
Pagina 1 din 17Mergi la pagina : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Winter Relax :: Muntele :: Cabana :: Camerele-
Mergi direct la: